Топ Новини

В Україні потроху починає оживати легка промисловість

25 травня 2011 в 13:37
Результати спаду легкої промисловості за два останні десятиліття вражають. За цей час виробництво бавовняних, лляних, вовняних тканин на душу населення з 24 кв. м знизилося до 1,9, одягу - з п'яти одиниць до 0,5, взуття - з чотирьох пар до 0,5.

Втрачено 650 тисяч робочих місць. Через занепад вітчизняного виробництва обсяги імпорту різко зросли до 70-80%. Положення, що створилося, стверджує голова ради підприємців при Кабінеті міністрів України Леонід Козаченко, це наслідок незбалансованості галузей, одностороннього підходу до їхнього розвитку.

Пріоритети довгий час надавалися так званим базовим галузям - гірничо-металургійному комплексу, вугільній та хімічній промисловості. А легпром, що випускає продукцію для масового споживання, тривалий час залишався наодинці з непідйомними проблемами.

В умовах засилля імпорту, включаючи секонд-хенд, низької купівельної спроможності населення, зростання вартості енергоресурсів підприємствам легкої промисловості складно звести матеріально-фінансові баланси, виконувати умови контрактів. Така невідповідність породжує тривожну статистику, коли навіть при зростанні виробництва проблеми зайнятості не тільки не зникають, але і загострюються. Однак саме ця галузь в нинішніх умовах може зіграти найважливішу роль у вирішенні соціально-економічних проблем.

Разом з тим, голова асоціації «Укрлегпрому» Валентина Ізовіт в інтерв'ю ZN.UA повідомила, що за минулий рік зростання виробництва легпрому склало 8%. Обнадійлива тенденція підтверджується і результатами перших місяців нинішнього року, коли збільшення виробництва склало 14%.

Але ці зрушення, з урахуванням глибини падіння галузі і масштабних завдань, які необхідно вирішувати, В.Ізовіт розглядає лише як вихідну позицію майбутнього зростання. За її словами, важливо те, що у вітчизняній легкій промисловості залишилися підприємства, які, незважаючи на складні умови, зуміли не тільки вижити, зберегти виробництво, а й модернізувати його, зробивши конкурентоспроможним.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Надії і Еліанда Гоцуєнко «Важкі будні легкої промисловості».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...