Топ Новини

В Азарова готують підвищення акцизів майже на 8%

17 травня 2012 в 07:48
Найбільше - на 7,9% - ставка акцизу збільшиться для цигарок без фільтру - до 53,39 грн/1 тис. шт., з фільтром - до 119,38 грн, спирту - до 49,49 грн/1 л.
goss_kabmin_52_znua.JPG
Андрій Товстиженко, DT.UA

Кабінет міністрів України має намір розглянути законопроект про перегляд ставок деяких податків і зборів, щоб направити його до Верховної Ради.

За даними видання «Коммерсант-Украина», передбачено, що з 1 січня 2013 року ставки екологічного податку, податку на земельні ділянки без грошової оцінки, збору за використання радіочастотного ресурсу, збору за першу реєстрацію транспортного засобу, а також акцизи зростуть на індекс споживчих цін - на 7,9%.

Ставки плати за використання надр з видобутку корисних копалин, збору за спеціальне водокористування та використання лісових ресурсів будуть підвищені на індекс цін промислових виробників - 9,4%; за викиди в атмосферу забруднюючих речовин - на 7,6-7,8%.

Ціни на бензин в Україні прив'язали до світових цін на нафту

Щорічна індексація акцизів передбачена Податковим кодексом. Фактично вони виростуть на 7,4-7,9%, тобто на рівень прогнозу інфляції на поточний рік. Тому, незважаючи на те що зараз Держстат відзначає відсутність інфляції (у квітні) або її низькі темпи зростання на рівні 0,2-0,3% (на початку року), з 2013 року вартість підакцизних товарів збільшиться більш істотно. Кабмін лише одного разу - у 2010 році - для індексації ставок використовував середньорічний показник інфляції. Якби ця норма збереглася, а темпи зростання індексу споживчих цін протягом травня-червня залишалися незмінними, середньорічна інфляція не перевищила б 1% (у квітні 0,6%), а значить, у 2013 році підвищення акцизів не було б зовсім.

Найбільше - на 7,9% - ставка акцизу збільшиться для цигарок без фільтру - до 53,39 грн/1 тис. шт., з фільтром - до 119,38 грн, спирту - до 49,49 грн/1 л.

Ставка акцизу при продажу автомобілів збільшується на 7,6%.

Найнижче зростання акцизу - на 7,4%, або на 6 коп. - торкнеться виробників пива (87 коп./1 л).

Читайте також:

Кабмін позбавив ЄДАПС голограм на акцизних марках


Цигарки можуть подорожчати на 15%

Акцизні марки на алкоголь і цигарки за рік подорожчали втричі

ДПС: Нові акцизи не збагатять бюджет, але вбережуть українців від куріння та алкоголізму

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...