Топ Новини

В Україні можуть подорожчати сигарети і алкоголь: Міндоходів запропонував нові акцизні марки

4 лютого 2013 в 18:15

Міндоходів пропонує підвищити вартість акцизних марок, оскільки розмір плати за них не збільшувався з 2008 року, у той час як виробники підняли ціни на свою продукцію за цей час у кілька разів.

Акциз
Міндоходів запропонував нові акцизні марки

Міністерство доходів і зборів планує ввести акцизні марки нового зразка з трирівневим захистом від підробки. Вартість нових акцизних марок зросте. Це передбачено в проекті постанови Кабінету міністрів "Деякі питання маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів", повідомляє прес-служба Міндоходів.

Введення нових марок є одним з етапів створення комплексної системи обліку обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Система буде контролювати торгівлю підакцизними товарами на всіх етапах - виробництво, оптові поставки, роздрібний продаж.

На думку експертів Міндоходів, ухвалення проекту постанови забезпечить ефективний державний контроль за обігом підакцизних товарів і своєчасне надходження коштів до державного бюджету від сплати акцизного податку. Передбачені заходи захистять споживачів від фальсифікованої продукції і убезпечать від отруєння неякісною продукцією.

Крім цього, Міндоходів пропонує підвищити вартість акцизних марок, оскільки розмір плати за них не збільшувався з 2008 року, водночас як виробники підняли ціни на свою продукцію за цей час в кілька разів.

Наприклад, мінімальна ціна на горілку в 2008 році склала 14 грн, а в 2013 році - 30,1 грн, що більш ніж у 2,2 рази. Середня ціна сигарет з фільтром в 2012 році склала 9,43 грн., що в порівнянні з 2008 роком більше в 2,8 рази (3,34 грн).

Експерти відзначають, що в Україні підвищення вартості акцизних марок завжди супроводжувалося подорожчанням відповідної продукції, оскільки оплата різниці лягає на гаманці споживачів.

Зазначимо, у квітні 2012 року Кабмін скасував обов'язковий голографічний захист акцизних марок. Замість цього державному поліграфічному комбінату "Україна" було доручено захистити акцизні марки більш надійним способом, ніж голограма, чию справжність може перевірити лише лабораторія Міністерства фінансів.

В Україні діє 88 видів голограм для різних видів документів суворої звітності, які щороку закуповуються в інтересах держави в мільйони екземплярів.

Читайте також:

Податкова хоче ввести чіпові акцизи на сигарети для боротьби з котрафактом

Кабмін позбавив ЄДАПС голограм на акцизні марки

Акцизні марки на алкоголь і сигарети за рік подорожчали в три рази

Податкова вимагає від виробників горілки та цигарок терміново "вийти з тіні"

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...