Узбекистан припиняє продаж готівкової валюти населенню

30 січня 2013 в 15:17

Узбекистан посилює заходи по боротьбі з незаконним обігом іноземної валюти у країні. Тепер купити "віртуальну" валюту можна буде тільки з використанням персональної пластикової картки.

uzsum
На фото - національна валюта Узбекистану - сум

Узбекистан з 1 лютого 2013 року скасовує продаж готівкової іноземної валюти населенню. Валютно-обмінні операції для фізосіб будуть здійснюватися тільки у безготівковій формі, за допомогою пластикових карток. Таке рішення прийняв Центробанк Узбекистану.

"...З метою подальшого спрощення процедури валютно-обмінних операцій прийнято рішення поширити з 1 лютого 2013 року на всіх фізичних осіб-резидентів Республіки Узбекистан механізм продажу іноземної валюти уповноваженими банками в безготівковій формі шляхом переведення національної валюти з персональної банківської пластикової картки в іноземну валюту з зарахуванням її на міжнародну платіжну картку", - йдеться в повідомленні ЦБ Узбекистану.

При цьому не уточнюється, чи можна з цієї картки знімати іноземну валюту в банкоматах республіки.

Для придбання іноземної валюти фізособам необхідно надати документи, що засвідчують особу (паспорт, посвідку на проживання або військовий квиток для військовослужбовців), заявку на купівлю іноземної валюти за встановленою формою, особисту пластикову картку у національній валюті.

Що стосується купівлі іноземної валюти у населення республіки та іноземних громадян, то вона буде здійснюватися за чинним порядком у необмежених розмірах через обмінні пункти уповноважених банків.

При цьому, новий порядок не поширюється на юридичних осіб - для них зберігається діючий порядок придбання іноземної валюти.

Нагадаємо, Узбекистан посилює заходи по боротьбі з незаконним обігом іноземної валюти у роздрібній торгівлі і сфері послуг. Згідно з чинним законодавством, у країні такі розрахунки заборонені (юридичним і фізичним особам, резидентам і нерезидентам). У січні цього року вийшла постанова президента країни, якою передбачено створення при Державному податковому комітеті спецуправління з контролю за недопущенням звернення готівкової валюти у роздрібній торгівлі і сфері послуг.

В Узбекистані у даний час діють два курси валюти - офіційний і курс "чорного ринку", який вищий приблизно на третину.

Читайте також:

Bloomberg: Хвороблива пристрасть українців до долара заважає економіці України

Інтерфакс
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...