Урядовим макропрогнозам на 2013 рік поставили діагноз: нереалістичні

30 листопада 2012 в 22:49
Саме нереалістичні макропрогнози уряду та низька якість підготовки держбюджету генерує значні ризики для фінансового ринку, які банки не готові брати на себе, а тому демонструють доволі стриману кредитну активність.
moneti_12-2.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Промисловість та агросектор можуть наступного року забезпечити зростання економіки на 0,8%. Таким чином, згідно урядових очікувань зростання сфери послуг має дати 2% ВВП. А ймовірність реалізації таких макропрогнозів невисока. 

Про це розповів старший радник «Альфа-Банку» (Україна), екс-віце-прем’єр-міністр України з економічних питань Роман Шпек під час круглого столу «Якою буде банківська система в 2013 році?», організованого «Лігою фінансового розвитку» за підтримки «Дзеркала тижня. Україна».

«Де ж ми ті послуги такі знайшли, що вони будуть зростати і підтримувати так зростання економіки України? Не може такого бути надалі», – переконаний фінансист. 

За словами Шпека, саме нереалістичні макропрогнози уряду та низька якість підготовки держбюджету генерує значні ризики для фінансового ринку, які банки не готові брати на себе, а тому демонструють доволі стриману кредитну активність. 

«На жаль, вся банківська система і НБУ стали заручником діяльності уряду і неякісної роботи неякісного бюджету. 10 місяців ми виконуємо доходи бюджету на 100% і більше відсотків, дефіцит бюджету був 1,7%. І тут наступає день прозріння. Всі урядовці кажуть, що бюджет не буде виконаний, ВВП буде значно нижчим, а дефіцит бюджету, з урахуванням потреб «Нафтогазу», Пенсійного фонду буде 5%. Які розумні люди будуть готові вкладати в економіку такої держави?», - риторично зауважив фінансист.

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...