Топ Новини

Уряд зобов'язав "Нафтогаз" забезпечувати облгази необхідним газом

15 жовтня 2012 в 12:08
Згідно з документом, НАК повинна формувати ресурс газу не тільки для населення, бюджетних установ та релігійних організацій, як це було раніше, але й для його гарантованих постачальників всередині країни.
gas_gaz__DSC2648_650-430_znua.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Кабінет міністрів зобов'язав НАК "Нафтогаз України" забезпечувати природним газом в необхідних обсягах міськ-і облгази. Відповідну постанову № 939 Кабмін прийняв 3 жовтня.

Згідно з документом, НАК повинна формувати ресурс газу не тільки для населення, бюджетних установ та релігійних організацій, як це було раніше, але й для його гарантованих постачальників всередині країни.

Як повідомлялося, раніше Кабмін затвердив новий перелік гарантованих постачальників газу для споживачів України. Облгази мають постачати газ населенню, бюджетним організаціям і дрібним підприємствам. А ось великі підприємства і теплоенергетику газом забезпечувати буде НАК «Нафтогаз України».

Крім того, цією ж постановою Кабінет міністрів скасував низку інших постанов, які регламентують самостійний імпорт газу підприємствами-виробниками азотних мінеральних добрив.

Зокрема, закупівлю газу у нерезидентів для власних потреб шести хімічним підприємствам було дозволено в червні 2009 року. У перелік компаній увійшли «ДніпроАЗОТ», «Рівнеазот», концерн «Стирол», «Одеський припортовий завод» (ОПЗ), а також черкаський і сєверодонецький «Азот».

Нагадаємо також, що на сьогодні право імпортувати газ має кіпрська компанія Ostchem Holding Limited (в цьому році передбачено в обсязі 8 млрд куб м).

У структурі споживання природного газу Україною найбільшу частку займає промисловість (близько 40%), населення і бюджетні організації (близько 35%), підприємства комунальної енергетики (близько 17%). При цьому частка витрачання газу на виробничо-технологічні потреби в загальному обсязі споживання складає близько 8%.

Читайте також:

Приватним облгазам подарували мільярд доларів, щоб похизуватися перед Європою

Україна надала доступ до своєї ГТС приватному бізнесу

«Газпром» відхрещується від інтересу до приватизації українських облгазів

Олігархів після купівлі облгазів змусять встановлювати лічильники населенню

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...