Уряд запропонував ввести держрегулювання діяльності ріелторів

3 липня 2012 в 06:17
Уряд підготував законопроект, яким зобов'яже ріелторів отримувати сертифікати і підвищувати свою кваліфікацію кожні три роки. При цьому їхні послуги не зможуть коштувати більше 3% від вартості нерухомості.
dom_gorod_kvartira_nedvizhimost_.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Міністерство економічного розвитку і торгівлі підготувало законопроект, яким зобов'яже ріелторів отримувати сертифікати і підвищувати свою кваліфікацію кожні три роки. Про це йдеться в оприлюдненому відомством проекті закону "Про особливості здійснення ріелторської діяльності".

Згідно з документом, ріелтор повинен мати вищу освіту і мінімум рік стажу. Також ріелтор буде проходити реєстрацію у держреєстрі суб'єктів ріелторської діяльності (за плату в 51 грн), який буде вести Мінекономрозвитку.

Окрім того, робота ріелторів буде заборонена без наявності договору страхування його цивільно-правової відповідальності. Уряд буде встановлювати мінімальне страхове покриття.

Передбачається, що прийняття проекту закону дозволить підвищити рівень захисту прав і законних інтересів споживачів ріелторських послуг, якими є як власники нерухомості, так і її покупці та зменшити кількість зловживань у цій сфері.

Серед іншого законопроектом передбачено тарифне держрегулювання вартості ріелторських послуг - не більше 3% від ціни нерухомості.

Читайте також:
 

В Азарова хочуть будувати нові будинки під програму 3%-вої іпотеки

Азаров: середня вартість 1 кв. м житла в Україні має становити 5,5 тис. грн.

Коли два-три відсотки — фантастика

Недоступна «доступність» новобудов

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...