Топ Новини

«Укртранснафта» не може пояснити, навіщо їй 300 тис. тонн азербайджанської нафти

13 жовтня 2011 в 08:16
Дочірня компанія НАК «Нафтогаз України» - оператор нафтопроводів ПАТ «Укртранснафта» не може пояснити, на підставі чого і з якою метою планує закупівлю та переробку 300 тис. тонн азербайджанської нафти Azeri Light.

На відповідний запит компанія відповіла, що у своїй діяльності керується розпорядженнями і постановами Кабінету міністрів, що регулюють виконання програми диверсифікації джерел постачань нафти до України до 2015 року, а також плану заходів щодо створення Євроазіатського нафтотранспортного коридору.

Як повідомлялося, наприкінці вересня 2011 року «Укртранснафта» оголосила тендер на закупівлю послуг з переробки близько 300 тис. тонн нафти марки Azeri Light на українських НПЗ у IV кварталі 2011 - I кварталі 2012 року. Отримані у результаті переробки нафтопродукти «Укртранснафта» планує реалізовувати на внутрішньому ринку країни. При цьому на даний момент невідомо про будь-які доручення уряду, НАК «Нафтогаз України» або галузевого міністерства з цього приводу.

Експерти «Консалтингової групи А-95» вважають явно збитковим проект з переробки азербайджанської нафти «Укртранснафтою», оскільки аналогічні проекти у виконанні самої «Укртранснафти» і НАК «Нафтогаз України» закінчувалися провалом. З останніх прикладів - постачання «Нафтогазом» російської нафти на Лисичанський НПЗ. У процесі закупівлі нафти держкомпанія вдалася до послуг декількох посередників, внаслідок вироблені у травні-липні нафтопродукти компанія не може реалізувати досі через їх високу собівартість.

ПАТ «Укртранснафта» є монопольним оператором нафтопровідної системи України і на 100% належить НАК «Нафтогаз України».

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...