Топ Новини

Українці зможуть зрозуміти підвищення тарифів на газ тільки якщо буде збільшено прозорість «Нафтогазу», - СБ

30 грудня 2011 в 08:03
Директор Світового банку (СБ) в Україні Білорусі та Молдові Мартін Райзер попереджає, що українці не зможуть зрозуміти необхідного підвищення тарифів на газ для населення, не бачачи при цьому якихось кроків влади до підвищення прозорості НАК «Нафтогаз України».
gas_komforka_09_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Таку думку він висловив у своєму прощальному ексклюзивному інтерв'ю для ZN.UA (як відомо, чотирирічний період його каденції на цій посаді закінчується в кінці 2011-го року).

«Високі ціни на газ - це, у першу чергу, фіскальна проблема для України... Індустріальний сектор вже більш-менш пристосувався до високих газових тарифів, але найскладніше питання - це ціни на газ для домогосподарств, і високі субсидії, які держава змушена виділяти на відповідну компенсацію. Що, у свою чергу, відбивається на фінансовому балансі «Нафтогазу України» і державних фінансів в цілому», - говорить він.

«В кінцевому результаті українці зрозуміють і вже розуміють складність ситуації. І якщо правильно пояснити необхідність такого рішення (підвищення тарифів, - ред.), передбачивши одночасно компенсації за комунальними платежами для найменш забезпечених верств населення, то люди приймуть і більш високі ціни», - говорить М.Райзер.

При цьому він підкреслює, що тарифна реформа та збільшення прозорості «Нафтогазу України» повинні бути прямо взаємопов'язані.

«Впевнений, українські громадяни погодилися б заплатити, якби існував прозорий об
ґрунтований тариф, було покращено якість послуг і, головне, якби вони розуміли, що ці гроші витрачаються за призначенням. Однак величезна проблема в тому, що люди думають, що ці кошти йдуть у велику чорну діру. І це саме те, про що представники міжнародного співтовариства постійно говорили українській стороні останні три роки.

Доводиться констатувати, що, незважаючи на існування цієї проблеми, за винятком прийняття закону про ринок газу у 2010 році, ніякого іншого серйозного прогресу щодо покращення прозорості у цій сфері протягом останніх трьох років не було. Але ж без підвищення прозорості «Нафтогазу» дуже важко «продати» тарифну реформу населенню», - резюмує директор СБ в Україні.

Повний текст інтерв'ю Юрія Сколотяного з директором Світового банку в Україні Мартіном Райзером читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...