Український експорт перевищив межу граничного значення зовнішньоекономічної безпеки

10 грудня 2012 в 10:43
Незважаючи на всі декларовані урядом наміри позбутися залежності вітчизняної економіки від експортної складової, її рівень перевищив межу граничного значення зовнішньоекономічної безпеки України.
grivni_kupuri_dengi_gerb_macro_web8.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Рівень експортної складової ВВП за перші два кварталу 2012 року досяг 53,4%, перевищивши таким чином межі граничного значення зовнішньоекономічної безпеки України.

Про це йдеться у підготовлених Рахунковою палатою висновках за результатами аналізу та експертизи проекту держбюджету на 2013 рік.

Згідно з Методикою розрахунку рівня економічної безпеки (циркуляр, затверджений Мінекономіки в 2007 році), прийнятною вважається експортна складова ВВП на рівні не більше 50%.

Враховуючи вищевикладене, а також прогнози уповільнення зростання світової економіки, в тому числі країн-основних торговельних партнерів України, у Рахунковій палаті заявляють, що «заплановане на наступний рік зростання економіки на 3,4% є досить оптимістичним і буде базуватися насамперед на статистичному ефекті низької бази порівняння».

Нагадаємо, що саме залежність України від експорту призвела до значного падіння економіки у кризові 2008-2009 роки. Тоді падіння світового попиту на 60% на українську металургійну продукцію і на 80% - на хімічну (як основні складові експорту) призвело до падіння на 15% ВВП України.

Про те, що Україна повинна диверсифікувати структуру свого експорту, заявляли не один раз і не в одному відомстві.

У листопаді ще 2011 року Верховна Рада навіть ухвалила урядовий закон про державну фінансову підтримку національного експорту: закон передбачає створення державного експортно-кредитного агентства (ЕКА).

Читайте також:

В уряді більше не хочуть покладатися на Фірташів, Пінчуків та Ахметових

Рада схвалила створення механізму підтримки національного експорту

Янукович визнав, що Україна втрачає конкурентні переваги на традиційних експортних ринках

Азаров визнав провал торговельно-економічних місій України за кордоном

Україна невблаганно перетворюється на ресурсний придаток Китаю

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...