Українські вугільні шахти опинилися на межі зупинки

19 квітня 2012 в 08:52
Державне підприємство "Вугілля України" накопичило на своїх складах близько 400 тисяч тонн нереалізованої сировини на суму більше 65 мільйонів доларів.

Українські вугільні шахти опинилися на межі зупинки, оскільки вони не можуть збути свою продукцію. Державне підприємство "Вугілля України" накопичило на своїх складах близько 400 тисяч тонн нереалізованої сировини на суму більше 65 мільйонів доларів. Про це пише "Коммерсантъ-Украина" з посиланням на главу підприємства "Укркокс" Анатолія Старовойта.

На початку квітня керівники "Вугілля України" звернулися до металургів з проханням викупити надлишки сировини. Компанія "Метінвест" погодилася придбати 53 тисячі тонн вугілля, ще 200 тисяч має намір купити група незалежних трейдерів і близько 40 тисяч тонн - компанія "АрселорМіттал Кривий Ріг". Тим не менше, поки ці заходи не призвели до зниження обсягів коксу на складах.

Перезавантаження складів відбувається незважаючи на те, що обсяг видобутку коксівного вугілля в Україні падає. У 2011 році його видобуток зменшився на мільйон тонн, склавши 22 мільйона тонн. Це пояснюється тим, що попит на українське вугілля знижується через його низьку якість - вміст окисів заліза та лужноземельних елементів в сировині становить близько 23%. Для австралійського й американського вугілля показник становить лише 3-5%.

В даний час з 270 вугільних шахт в Україні ефективно працює лише 50.

12 квітня Верховна Рада схвалила закон про приватизацію вугледобувних підприємств. Тоді ж було прийнято рішення приватизувати місцеві теплоелектроцентралі. Вважається, що продаж підприємств приватним інвесторам залучить в галузь інвестиції і прискорить перехід ТЕЦ з газу на вугілля.

Перевести ТЕЦ на вугілля планується протягом року. За розрахунками Міненерго, таким чином вдасться заощадити близько шести мільярдів кубометрів газу на рік.

На початку січня 2012 року прем'єр України Микола Азаров заявив, що при діючих цінах на газ для опалення доцільніше використовувати вугілля. За його словами, використання газу економічно виправдане при цінах у розмірі близько 220 доларів за тисячу кубометрів. При цьому у 2012 році російський газ постачається до України за ціною більш ніж у 400 доларів за тисячу кубометрів.

Читайте також:

Рада дозволила приватизацію ТЕЦ

Парламент дозволив приватизацію шахт шляхом продажу всіх їхніх акцій на аукціонах

Україні вигідніше споживати вугілля при ціні на російський газ в 6, - Азаров


Клюєв: Якщо Україна закриє шахти, вугілля у світі подорожчає у 2 рази

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...