Топ Новини

Українські виробники цукру пообіцяли підняти ціни мінімум на 10 відсотків

13 вересня 2012 в 09:59
Зростання цін на цукор почнеться після завершення переробки цукрових буряків урожаю 2012 року. Виробники піднімуть її у зв'язку зі зростанням цін на енергоресурси і цукровий буряк. Стверджують, що зараз працюють у збиток.
sugar_sahar_saxar_sladosti.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Національна асоціація цукровиробників України «Укрцукор» прогнозує зростання цін на цукор в поточному маркетинговому році (МР, вересень 2012 - серпень 2013 року) на 10-15%.

"Очікуємо зростання (цін на цукор), тому що зросла вартість переробки ... Собівартість ми очікуємо в рамках 6,5 тис. - 7,5 тис. грн за тонну, а в минулому році була 5,5-6,5 тис. грн за тонну», - сказав журналістам голова правління асоціації Микола Ярчук.

Він пояснив, що це пов'язано із збільшенням вартості газу для цукровиробників до 600 доларів за 1 тисячу кубічних метрів, а також з підвищенням цін на цукрові буряки.

Ярчук не зміг назвати ціну в роздробі. При цьому він зазначив, що інших економічних передумов для зростання цін немає, і ціна зросте рівно на збільшення витрат на виробництво.

Також глава правління асоціації зазначив, що на сьогодні ціна на цукор в Україні нижче собівартості, а в деяких випадках навіть нижче мінімальних цін на цукор, що пов'язано з сезонним перенасиченням ринку.

Однак, за його словами, зростання цін на цукор почнеться після завершення переробки цукрових буряків урожаю 2012 року.

За прогнозами Міністерства аграрної політики та продовольства України, урожай буряка в цьому році очікується в обсязі 15,7-16,2 млн тонн, з яких прогнозується виробництво 1,8 млн тонн цукру.

Мінагропрод прогнозує, що такий обсяг виробництва з урахуванням перехідних залишків на початок нового маркетингового року (1 вересня 2012 р.) в обсязі 667 тис. тонн дозволить повністю забезпечити потребу внутрішнього ринку буряковим цукром власного виробництва в 2012/2013 МР.

Українські цукрові заводи в 2011-2012 МР виробили 2,33 млн тонн цукру з цукрового буряка врожаю 2011 року при потребі внутрішнього ринку в 1,86 млн тонн.

Читайте також:

Цукор за місяць подорожчав на 18%

Україна експортує рекордний обсяг цукру

МінАП пропонує скасувати мінімальні ціни на цукор

Азарова влаштовують ціни на цукор та пшеницю

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...