Українські банкіри: США зможуть уникнути дефолту, гривня встоїть

1 серпня 2011 в 16:29
Влада США реалізує запланований план з уникнення технічного дефолту, що врятує світовий валютний ринок від коливань, дозволивши гривні зберегти стабільність, вважають українські банкіри, опитані агентством "Інтерфакс-Україна".
dollari_15_650-430_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

"У США будуть максимально використані всі законодавчі лазівки, і останню дату голосування спробують відтягнути якнайдалі. Буде колосальна політична гра, сенс якої - хто більше виторгує. Але, у підсумку, максимально близько до дати Ч вони прийдуть до якогось порозуміння", - прогнозує начальник казначейського управління "Першого українського міжнародного банку" (ПУМБ) Антон Стадник.

За його оцінкою, проблема з держборгом США надто перебільшена.

"Долар займає значну частину золотовалютних резервів всіх країн світу, однак на тлі триваючої інформаційної війни національні банки не стали масово продавати цю валюту", - додав він.

"Вже зараз очевидно, що політичні сили США готові йти на компроміс, і процес його досягнення знаходиться на завершальній стадії ... Ми не очікуємо істотних коливань курсу гривня-долар на цьому тижні. Ринок продовжує працювати з досить вузьким спредом в тісному коридорі 7,995 - 8,002 грн/ ", - сказав начальник аналітичного відділу "Альфа-Банку (Україна)" Олексій Блінов.

"Вважаємо вкрай малоймовірним дефолт США за їхніми зобов'язаннями. Головним чином, тому що це здійснить надзвичайно згубний вплив на всю світову економіку, враховуючи позицію долара США як основної резервної валюти, а також обсяг вкладень в американські держпапери", - зазначив начальник відділу аналізу і досліджень "Райффайзен Банку Аваль".

"Ніяких катастрофічних наслідків ні для світового фінансового сектора, ні для фінансового сектора України, як і передбачалося, не відбулося. Всі побоювання населення України щодо дефолту у США виявилися безпідставними, зате дали їжу для обговорення країні, принаймні, до 2 серпня", - підкреслив заступник голови правління банку "Фінанси та Кредит" Сергій Борисов.

Разом з тим президент Українського союзу промисловців і підприємців, радник президента Анатолій Кінах вважає, що знайдене у США рішення не привід розслаблятися для української влади, оскільки стан економіки країни значною мірою пов'язаний із ситуацією на зовнішніх ринках, а державний борг і рівень доларизації знаходяться на високому рівні.

"США змогли відшукати компромісне рішення з метою недопущення дефолту країни, а отже, і дестабілізації всієї світової фінансової та економічної системи. Це, безумовно, позитивне рішення, але жодним чином не привід для України, яка має серйозні проблеми з держборгом, заспокоїтися", - відзначає він.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...