Топ Новини

Українська влада все ж розраховує в листопаді підписати три контракти з видобутку нетрадиційного газу

25 вересня 2012 в 15:25
За словами міністра екології Едуарда Ставицького, Україна і компанія Chevron "вийшли на фінішну пряму", і знаходяться на стадії вивчення попереднього контракту, який може бути підписаний "приблизно в кінці жовтня, початку листопада". Крім того, в листопаді планується підписати контракти з компаніями Shell і ExxonMobil.
slanec_slanci_slanceviy_gaz_shale-gas.jpg
arnoharris.typepad.com

Україна планує в листопаді підписати три контракти - угоди про розподіл продукції (УРП) - з видобутку нетрадиційного газу. Про це журналістам повідомив міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький у Нью-Йорку перед зустріччю президента України Віктора Януковича з представниками компанії Chevron, яка виграла один з конкурсів.

«Ми вийшли на фінішну пряму, ми отримали попередній контракт від компанії Chevron, який вони хочуть підписати з нами. Підписання приблизно відбудеться в кінці жовтня, початку листопада цього року», - зазначив міністр.

Податкові нововведення ризикують відлякати Shell і Chevron від видобутку сланцевого газу в Україні

Він нагадав, що Chevron була визначена переможцем конкурсу на укладення УРП на Олеській площі. Прогнозні ресурси площі (Львівська та Івано-Франківська області) оцінюються близько 3 трлн куб. м газу. На етапі геологічного вивчення планується залучити 1,3 млрд грн інвестицій і 25 млрд грн на етапі промислової розробки.

Ставицький зазначив, що компанія повністю гарантувала інвестиції в такій сумі. «Відповідно до цього ми розраховуємо отримати від 300 до 400 млрд куб. м газу», - сказав він.

Міністр розповів, що українська сторона розраховує до 2017 року вийти на промисловий видобуток. «Відповідно до цього, за оптимістичним сценарієм буде щорічно видобуватиметься 5 млрд куб. м газу, за песимістичним - 3 млрд куб. м газу, що природно буде істотно скорочувати наш дефіцит у балансі газу, який існує сьогодні», - зазначив міністр.

Крім того, за його словами, в листопаді планується підписання контракту з компанією Shell на розробку Юзівського родовища, а так само з компанією ExxonMobil на розробку і видобуток газу на площі Скіфська на глибоководному шельфі Чорного моря.

Нагадаємо, в лютому Україна оголосила конкурси на укладення УРП по Юзівській (Донецька та Харківська області) та Олеській (Львівська область) площам із запасами сланцевого газу.

У травні ц.р. переможцями конкурсу з укладення угоди про розподіл продукції на видобуток газу на Олеській і Юзівській площах стали компанії Сhevron і Shell відповідно.

Переможцем конкурсу на розробку Скіфської ділянки Чорноморського шельфу визнано пул із чотирьох компаній - ExxonMobil, Shell, Petron і НАК «Надра України».

Читайте також:

Україна прагне стати одним із центрів газовидобутку в Європі - глава МЗС


У Росії визнали небезпеку сланцевого газу для «Газпрому»

ExxonMobil офіційно оголошена переможцем конкурсу на розробку Скіфської нафтогазоносної площі

Італійська Eni буде видобувати сланцевий газ у Львівській області

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...