Топ Новини

Україна знову відклала підписання контрактів з Chevron і Shell на видобуток газу

27 листопада 2012 в 08:28
Уряд вже вдруге продовжив ще на 30 днів термін укладання угод з Chevron і Shell на видобуток нетрадиційного газу. Угоди повинні були підписати ще у жовтні-листопаді.
slanec_slanci_slanceviy_gaz_shale-gas.jpg
arnoharris.typepad.com

Кабінет міністрів України продовжив ще на 30 днів термін укладення угод про розподіл продукції (УРП, у тому числі з видобутку нетрадиційного газу - ред.) з компаніями Chevron і Shell на видобуток вуглеводнів на Олеській і Юзівській площах.

Відповідну постанову № 1073 Кабмін прийняв ще 29 жовтня, але її текст оприлюднено на урядовому порталі лише через місяць - у вівторок, 27 листопада.

Відзначимо, що це вже друге збільшення терміну, протягом якого повинна була бути підписана угода з іноземними компаніями. Спочатку передбачалося, що УРП укладуть не пізніше, ніж через 120 календарних днів після оголошення підсумків конкурсів (травень 2012-го).

Проте в середині вересня цей термін був продовжений на майже півтора місяці - до 160 днів. Тепер же збільшений ще до 190 днів.

Як заявляв ще у кінці вересня міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький під час візиту президента Януковича до США, Україна та іноземні компанія «вийшли на фінішну пряму» у питанні підписання контракту. Тоді він оцінив можливі терміни як "приблизно в кінці жовтня, на початку листопада".

Відзначимо, що підписання угод було ускладнено через законодавчу неврегульованість, пов'язану з порядком оподаткування при УРП та проведенні держзакупівель без тендерних процедур.

Нагадаємо, переможцями конкурсів на розробку Олеської площі (Львівська та Івано-Франківська обл.) були визначені американська компанія Chevron, а Юзівської (Харківська і Донецька обл.) - англо-голландська Shell.

Податкові нововведення ризикують відлякати Shell і Chevron від видобутку газу в Україні

Відзначимо також, що до кінця листопада планувалося підписати угоду з переможцем конкурсу на розробку Скіфської ділянки Чорноморського шельфу - компанією ExxonMobil, яка представляла пул із чотирьох компаній - себе, а також Shell, Petron і НАК «Надра України».

В освоєння Юзівської ділянки, прогнозні ресурси якої оцінюються в 4,054 трлн куб. м газу різних типів, на етапі геологічного вивчення планується залучити мінімум 1,6 млрд грн інвестицій і 30 млрд грн на етапі промислової розробки.

В освоєння Олеської ділянки, прогнозні ресурси якої оцінюються в 2,98 трлн куб. м сланцевого газу, на етапі геологічного вивчення планується залучити мінімум 1,3 млрд грн інвестицій і 25 млрд грн на етапі промислової розробки.

Як повідомлялося, промисловий видобуток газу на Юзівській і Олеській площах має початися в 2017 році. Буріння на Юзівській площі має розпочатися вже в 2013 році, дослідно-промислова розробка - у 2015 році. Початок робіт на Олеській площі заплановано на 2014 рік, дослідно-промислову розробку - на 2016 рік.

За базовим сценарієм, Україна зможе видобувати на Юзівській і Олеській площах 15 млрд куб. м газу на рік. А оптимістичний сценарій передбачає видобуток у пікові роки близько 50 млрд куб. м газу.

Читайте також:

У Росії визнали небезпеку сланцевого газу для «Газпрому»

Міжнародні експерти оцінили запаси нетрадиційного газу в Україні — до 5 трлн кубометрів

Україна стане незалежною від російського газу до 2020 року, — Мінекології

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...