Україна поскаржилася на дії країн ЄС щодо будівництва газопроводу в обхід України

29 лютого 2012 в 12:12
Україна вирішила більш жорстко відстоювати свої інтереси в рамках Енергетичного співтовариства, направивши офіційний лист зі скаргою на країни ЄС за їхнє сприяння Росії в будівництві "Південного потоку".
castoro-dieci-receiving-pipes_20100802.jpg
gazprom.ru

Країни ЄС і Енергетичного співтовариства продовжують вживати заходів, спрямованих на просування проекту "Південний потік", що суперечить Договору про Енергоспільноту.

Відповідну скаргу направив міністр палива і енергетики України Юрій Бойко в листі на адресу керівника секретаріату цієї організації Славчо Нейкова.

"Незважаючи на прагнення України... створювати належні умови для встановлення енергобезпеки Європи, на жаль, ми сьогодні бачимо дії країн ЄС і Енергоспільноти, спрямовані на просування проекту "Південний потік", активне узгодження його параметрів", - йдеться у тексті листа, копію якого має агентство "Інтерфакс-Україна".

Бойко зокрема вказує на останній приклад таких дій: узгодження Словенією 27 лютого з "Газпромом" параметрів газопроводу "Південний потік" по території країни.

Український міністр нагадує, що головною метою української сторони під час приєднання до договору про Енергетичне співтовариство було створення єдиного енергоринку з дотриманням правил його функціонування, які відповідають законодавчим вимогам ЄС.

"У цьому контексті ми б хотіли бачити з боку Енергоспільноти конкретні дії, спрямовані на захист інтересів повноправних країн-членів", - підкреслює Бойко.

Він нагадав, що українська газотранспортна система (ГТС) має особливі переваги і вже сьогодні відіграє стратегічну роль у встановленні енергобезпеки та ефективній роботі єдиного енергоринку ЄС.

"Україна багато разів звертала увагу на важливість модернізації ГТС для країн ЄС і пропонувала надати проекту модернізації ГТС статус загальноєвропейського значення", - вказує український міністр.

Джерело в українському уряді зазначило агентству, що цей лист свідчить про те, що Україна вирішила більш жорстко відстоювати свої інтереси в рамках Енергоспільноти. Він нагадав, що заяви представників ЄС, зокрема, єврокомісара з енергетики Гюнтера Еттінгера про політичний, а не економічний характер "Південного потоку" не заважають деяким країнам підтримувати плани "Газпрому", спрямовані на посилення його монопольного впливу і такі, що суперечать лібералізації.

Читайте також:

Путін пропонує Європі створити «єдиний енергокомплекс». Без України

Москва: Незабаром значення України для експорту російського газу дорівнюватиме нулю

Україна докоряє ЄС за мовчазну позицію щодо будівництва Росією "Південного потоку"

В ЄС запевнили Україну, що "Південний потік" лобіювати не мають наміру

Після дозволу будувати «Південний потік» Туреччина отримала від РФ знижку на газ

Єврокомісія відмовилася підписувати з РФ угоду про транскордонні проекти, у тому числі про Південний потік

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...