Україна поки не має наміру вводити заборону на експорт пшениці

31 жовтня 2012 в 11:10
Кабінет міністрів не буде вводити заборону на експорт пшениці з 15 листопада. У Мінагропроді вважають, що сьогодні не можна стверджувати про якусь критичну ситуацію на ринку продовольчого зерна.
zerno_008.jpg
mriya.net

Міністерство аграрної політики та продовольства України поки не бачить підстав для введення заборони на експорт пшениці, повідомив перший заступник міністра агрополітики та продовольства Іван Бісюк.

"На сьогоднішній день ми не бачимо якогось критичного стану з продовольчим зерном, а значить, це питання (заборона експорту пшениці) поки не в темі", - сказав він журналістам 31 жовтня в Києві.

Бісюк відзначив, що питання обмеження експорту пшениці можна буде підняти тільки "у разі появи критичного дефіциту".

"Постанову (уряду) про заборону експорту пшениці ніхто не готував, розмова про це не йшла. Йшлося тільки про те, що в разі появи критичного дефіциту продовольчого зерна ми будемо застосовувати необхідні заходи", - підкреслив перший заступник міністра агрополітики та продовольства.

Раніше низка ЗМІ з посиланням на міністра аграрної політики і продовольства Миколи Присяжнюка повідомили, що з 15 листопада Україна має намір заборонити експорт пшениці.

Відзначимо, що Мінагропрод і зерноторгові компанії підписали меморандум, який передбачає, що в поточному МР з країни може бути вивезено не більше 4 млн тонн пшениці, 3 млн тонн ячменю і 12,4 млн тонн кукурудзи. Пізніше оцінка можливого експорту пшениці була підвищена до 5 млн тонн.

Згідно з останніми даними Мінагропроду, Україна з початку поточного МР поставила на зовнішні ринки 4 млн тонн пшениці, 2,7 млн тонн кукурудзи і 1,53 млн тонн ячменю.

Читайте також:

Україна стане «кукурудзяним» придатком Японії

Україна в 2012 році збере майже на 10 мільйонів тонн зернових менше, ніж у 2011

Азаров підрахував, що зерна Україні вистачить, і гарантував стабільність цін на продукти

G20 скликає екстрену раду для оцінки стану світового ринку зерна

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...