Україна планує знизити споживання газу в опалювальному сезоні 2012-13 років на 3%

14 червня 2012 в 10:44
Вступити у майбутній опалювальний сезон планується з запасами 17,4 млрд куб. м газу у ПСГ країни, тоді як минулий опалювальний сезон Україна почала з запасами активного газу в сховищах в обсязі 21,4 млрд куб. м.
gas_gaz_gts_utg.ua_img_2671.uaP9283116-CS.JPG
utg.ua

Україна протягом четвертого кварталу 2012-го-першого кварталу 2013 років планує використати 40,2 млрд куб. м природного газу, що на 2,9% менше, ніж за аналогічний період 2011/2012 років (41,4 млрд куб. м).

Такі дані наведено в матеріалах Міністерства енергетики та вугільної промисловості про результати засідання колегії, закріплені згідно з наказом № 333 від 29 травня 2012 року,.

Забезпечення споживачів ресурсами газу у цей період передбачається за рахунок поточного газовидобутку в Україні (10,6 млрд куб. м), а також надходжень імпортного газу і відбору газу з підземних сховищ (29,6 млрд куб. м).

Згідно з документом, вступити в майбутній опалювальний сезон (15 жовтня 2012 року) заплановано з запасами 17,4 млрд куб. м газу до ПСГ країни, тоді як минулий опалювальний сезон Україна почала з запасами активного газу в сховищах в обсязі 21,4 млрд куб. м (на 15 жовтня 2011-го).

Залишки газу в ПСГ країни на кінець сезону відбору 2011/2012 років становили 7,5 млрд куб. м. Закачування природного газу в сховища в рамках підготовки до опалювального сезону передбачається на рівні 9,9 млрд куб. м.

У документі наголошується, що серед факторів, що сприяють забезпеченню закачування необхідних обсягів газу до ПСГ, є погашення заборгованості за використаний природний газ та своєчасна оплата поточного споживання підприємствами теплоенергетики.

Водночас у міністерстві звертають увагу, що неухильне зниження залишків запасів активного газу в ПСГ протягом останніх років суттєво ускладнює можливість регулювання сезонної нерівномірності споживання газу споживачами України та відбору газу для країн-імпортерів.

"Для вирішення зазначеної проблеми необхідно збільшити запаси активного газу в ПСГ України. З цією метою слід розглянути на міждержавному рівні перспективи закачування і зберігання у ПСГ України додаткових обсягів газу від традиційного постачальника - Росії та інших країн-експортерів природного газу. Крім цього, доцільно створити стратегічний державний резерв природного газу в ПСГ України", - наголошується в матеріалах Міненерговугілля.

Як повідомлялося, НАК "Нафтогаз України" готовий розглянути пропозиції інших країн і компаній щодо зберігання їхніх ресурсів газу в українських ПСГ.

Україна має 13 ПСГ загальною активною ємністю понад 31 млрд куб. м. Дванадцять сховищ експлуатує ДК "Укртрансгаз", ще одне сховище - ДАТ "Чорноморнафтогаз" (Крим)

Читайте також:

«Нафтогаз» уже знайшов охочих використовувати українські сховища газу

«Нафтогаз» хоче заробити на продажу газу Європі зі своїх сховищ

Україна надала доступ до своєї ГТС приватному бізнесу

«Нафтогаз» уже знайшов охочих використовувати українські сховища газу

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...