Україна планує до 2015 року подвоїти товарообіг з Китаєм

16 листопада 2012 в 15:53
Темпи зростання українського експорту, обсяги якого в минулому році майже подвоїлися, свідчать, що все більше українських фірм і компаній відкривають для себе китайський ринок, відзначають у вітчизняному МЗС.
Ukrflag_kitay__China_3.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

МЗС України відзначає зростання товарообігу нашої країни з Китаєм. У 2011 році він вперше перевищив 10 млрд доларів, а до 2015 року планується його збільшення до 20 млрд.

Про це в своїй статті для ZN.UA пише заступник міністра закордонних справ України Віктор Майко.

Майко нагадав, що президент поставив перед вітчизняною дипломатією завдання розширити географію торговельно-економічного співробітництва, зокрема налагодити відносини з новими партнерами в Азії, Латинській Америці та Африці. «Йдеться насамперед про ті країни, які за останні десятиліття здійснили прорив і стали світовими економічними суперсиламии. За таких обставин Китай перетворюється для України в природного партнера», підкреслив він.

Заступник глави МЗС зазначив, що до 2010 року українсько-китайські відносини не відрізнялися особливою активністю.

«Тому не дивно, що ми доклали всіх зусиль, щоб кардинально інтенсифікувати відносини з Пекіном і вивести їх на якісно вищий рівень. Про те, що справа зрушила з місця, свідчать і показники товарообігу. У минулому році він вперше перевалив за 10 млрд доларів, а за вісім місяців 2012 року перевищив 7 млрд. Наступним етапом має стати подолання нового рубежу - до 2015 року плануємо вийти на 20 мільярдів», - пише Майко.

Заммінністра повідомив, що торговельне сальдо сьогодні не на користь України. «Проте темпи зростання українського експорту, обсяги якого в минулому році майже подвоїлися, свідчать, що все більше українських фірм і компаній відкривають для себе китайський ринок», - зазначив він.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Володимира Майка «Китай: країна, яка консолідується задля спільної мети».

Читайте також:

Азіатську структуру ШОС, в яку прагне Янукович, використовують для репресій

Путінська Азіропа

Янукович попросив для України статус спостерігача в Шанхайській організації співробітництва

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...