Топ Новини

Україна ліквідувала "мінус" платіжного балансу

27 квітня 2012 в 12:10
Нацбанк відрапортував про оптимістичні дані статистики: на третьому місяці Україна змогла вийти в "плюс" платіжного балансу.
dengi_moneti_strelka_web.jpg
Андрія Товстиженко, ZN.UA

Профіцит зведеного платіжного балансу України в березні 2012 року склав 5 млн, тоді як в попередньому місяці був зафіксований його дефіцит млн, а в минулому році (березень-2011) було зафіксовано негативне сальдо в розмірі 1 млн.

Такі дані оприлюднив Національний банк України (НБУ) у п'ятницю, 27 квітня.

"Поліпшення стану платіжного балансу, насамперед, пов'язане зі скороченням дефіциту поточного рахунку - до 3 млн у березні (у порівнянні з ,3 млрд в лютому). Це було обумовлено зниженням дефіциту торгівлі товарами (до 3 млн порівняно з ,8 млрд у лютому) та отриманням значних дивідендів від прямих іноземних інвестицій за кордон", - йдеться в повідомленні.

В цілому дефіцит поточного рахунку у першому кварталі був досить низьким - ,2 млрд

НБУ також відзначає, що в березні-2012 чистий приплив капіталу на фінансовому рахунку склав 8 млн (у березні-2011 - відтік на 2 млн), за перший квартал - 0 млн (за січень-березень-2011 - приплив на ,453 млрд).

За даними НБУ, чистий приплив прямих іноземних інвестицій в Україну в березні склав 7 млн (у лютому - 2 млн). Чистий приплив прямих інвестицій у цілому за перший квартал 2012 року склав ,4 млрд (в січні-березні-2011 - ,9 млрд), що в 1,6 рази більше порівняно з відповідним періодом минулого року.

Сальдо за кредитами і облігаціями у березні було негативним на рівні 2 млн: як і в попередні періоди, реальний сектор досить активно залучав зовнішні ресурси (чистий приплив - 9 млн), тоді як банківський скорочував зовнішню заборгованість (на 6 млн).

НБУ також відзначає, що продовжилося скорочення приросту готівкової валюти поза банками - до 3 млн із 6 млн у лютому. В цілому за перший квартал 2012 року приріст готівкової валюти поза банками становив лише млрд, що є найменшим значенням з четвертого кварталу 2010 року.

Читайте також:

Топ-12 ризиків для економіки України у 2012 році

Експерти: Тиск на курс гривні може посилитися у 2012 році

Найбільш реальними кредиторами для України в 2012 році будуть російські банки

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...