Топ Новини

Україна і ЄС домовилися про квоти на безмитний експорт агропродукції

26 вересня 2011 в 07:11
Європейський союз погодився надати Україні значну квоту на безмитне ввезення до ЄС аграрної продукції. При цьому щодо низки товарних груп квота буде зростати протягом перших 5 років дії режиму вільної торгівлі.
zemly_agro_007.jpg
mriya.net

Україна досягла позитивних результатів з аграрних питань у перемовинах з Євросоюзом про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ), заявив за підсумками 18-го раунду переговорів міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк. Зокрема, Україні вдалося домогтися збільшення квот на безмитну торгівлю за ключовими статтями аграрного експорту у 2-4 рази, при цьому протягом перших 5 років роботи ЗВТ обсяг квот буде поступово підвищуватися, пише «Коммерсантъ-Украина». (Нагадаємо, що остаточно узгодити положення угоди про ЗВТ України та ЄС сподіваються до середини жовтня).

Так, якщо у 2013 році Україна зможе безмитно експортувати в ЄС 1,6 млн т зернових, то через 5 років - вже 2 млн т. Квота на вивезення в ЄС пшениці буде встановлена у розмірі 950 тис. т, після чого доведена до 1 млн т. Постачання кукурудзи збільшаться з початкових 250 тис. т до 350 тис. т, а ячменю - з 400 тис. т до 650 тис. т.

Українські виробники в цілому задоволені такими обсягами квот: виходячи з того, що основними покупцями українського зерна є країни Близького Сходу, запропонований ЄС обсяг квот цілком прийнятний. Якщо раніше Україна експортувала до ЄС до 1 млн т зернових, то тепер цей обсяг подвоїться.

Слід зазначити, що на період з 21 лютого по 30 червня поточного року Єврокомісія обнулила для всіх країн ввізні мита на м'яку пшеницю низької та середньої якості (від 12 євро/т) і кормовий ячмінь (від 16 євро/т).

Були досягнуті домовленості і щодо м'яса птиці. З першого року дії ЗВТ Україна зможе вивозити 20 тис. т заморожених тушок курей і 16 тис. т обробленої продукції. За 5 років обсяг останньої квоти буде доведено до 20 тис. т, щороку збільшуючись на 1 тис. т. Україна буде постачати в Євросоюз 3 тис. т яєць у шкаралупі та 3 тис. т продуктів переробки яєць.

Україна також отримає можливість безмитно експортувати до ЄС 12 тис. т яловичини, а також 40 тис. т свинини (порівну обробленої свинини та тушок). Виробники м'яса сподіваються, що ці квоти дозволять їм вийти на ринок ЄС. "Для початку цього цілком достатньо, тому що дозволить нам закріпитися на європейському ринку. Тим більше, що за кілька років Євросоюз відчує збільшення дефіциту продуктів харчування і сам ініціює питання про збільшення обсягу квот", - вважає директор м'ясокомбінату "Ритм" Олександр Кириченко.

Серед іншого за квотою Україна буде постачати до ЄС 30 тис. т цукру, а також 27 тис. т меляси та цукрового сиропу (хоча компанії розраховували на обсяг експорту в 200-300 тис. т).

У той же час запропонована квота на експорт біоетанолу - 27 тис. т з подальшим збільшенням до 100 тис. т.

Компанії можуть також розраховувати на пільговий експорт овочів (50 тис. т) і фруктів (270 тис. т).

"Аграрний сектор практично завершив роботу з підготовки підписання договору про створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом", - зазначив Микола Присяжнюк.

Проте невирішеними залишилися питання щодо скасування Україною експортних мит (на сьогоднішній день вони діють на насіння соняшнику, шкіри тварин, брухт чорних і кольорових металів).

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...