Топ Новини

Україна готова до реверсних поставок газу з ЄС

31 жовтня 2012 в 12:57
Україна зробила перший реальний крок до диверсифікації постачання газу в країну і зменшення залежності від Росії. Як стало відомо ZN.UA, c 1 листопада українська ГТС готова в реверсному режимі прийняти природний газ, закуплений за контрактом у німецької RWE ST.
gas_separator_mackowice_2.jpg
gaz-system.pl

Дочірня компанія НАК «Нафтогаз України» ДК «Укртрансгаз» 1 листопада готова прийняти природний газ з польської газотранспортної системи (ГТС) в Україну через газовимірювальну станцію (ГВС) «Германович».

Як стало відомо ZN.UA, НАК «Нафтогаз України» і найбільший у Центральній та Східній Європі газотрейдер RWE Supply&Trading (RWE ST, Німеччина) підписали контракт про продаж/купівлю природного газу на кордоні Польща-Україна. Термін дії контракту - з 1 листопада 2012 по 1 січня 2013 року. Обсяг поставок газу в Україну - 56 млн 744,640 тис. куб. м.

Україна переведе ГТС у реверсний режим для боротьби з монополією «Газпрому»


Забезпечення диверсифікації поставок газу в Україну та виконання умов окремого контракту між НАК «Нафтогаз України» і RWE ST від 11 жовтня 2012 року стало можливим завдяки ряду заходів, зроблених у ДК «Укртрансгаз». А саме: виконання робіт з реконструкції ГВС «Дроздовичі» для забезпечення надходження природного газу з боку ГІС «Германович» по реверсному напрямку газопроводу Ду500, а також підписання операторського договору між ДК «Укртрансгаз» та польською Gaz-System 28 серпня 2012, що регулює взаємовідносини між сторонами при прийнятті-передачі природного газу на ГВС «Германович».

Відзначимо, що цей факт може мати вирішальний вплив на подальші позиції України в переговорному процесі з «Газпромом».

Раніше повідомлялося, Україна в зв'язку з планами і заявами «Газпрому» про істотне зниження транзиту російського газу до Європи через українську газотранспортну систему розглядає можливість використання своїх газотранспортних потужностей у реверсному напрямку.

Ще в середині березня ZN.UA, а потім і глава НАК «Нафтогаз України» Євген Бакулін повідомили про переговори щодо закупівлі природного газу в Європі. При цьому прем'єр Микола Азаров заявив, що в разі невдалих переговорів з РФ щодо зниження ціни закупівлі газу, Україна може купувати газ у німецької компанії RWE.

В кінці вересня заступник головного інженера компанії «Укртрансгаз», яка є оператором української газотранспортної системи, Олег Михалевич повідомив, що Україна прийняла заходи, які в даний час дозволяють прийняти в реверсному режимі газ з Європи в обсязі близько 5 млрд куб. м в рік. Він же відзначав, що без додаткових капіталовкладень обсяг реверсних поставок палива в Україну може бути збільшено до 20 млрд куб. м в рік.

Читайте також:

Азаров пригрозив Росії: Ми взагалі у вас нічого купувати не будемо


Українська ГТС технічно готова до прийому газу з Європи

Словаччина допоможе Україні майже наполовину знизити залежність від російського газу

Закупівля газу на спотових хабах у Європі - ще один варіант досягнення незалежності від Росії

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...