Топ Новини

Україна збільшила частку переробленої продукції у структурі агроекспорту

12 вересня 2015 в 15:23

Тим не менш, частка сировини залишається високою і складає 67% в структурі агроекспорту в країни Євросоюзу.

мясо
Україна стала більше експортувати переробленої продукції, але частка сировини все ще переважає. Ілюстрація

Структура експорту української агропромислової продукції поступово змінюється на користь тієї продукції, яка пройшла переробку.

Як пише в статті на DT.UA редактор відділу мікроекономіки та бізнесу Сергій Следзь, в 2014 р. 40% загального аграрного експорту України становила продукція з високою часткою доданої вартості на 6,9 млрд дол. США.

Так, якщо у першій половині 2014 р. частка в експорті до країн ЄС сировинних видів продукції становила 76%, то вже у 2015-му вона зменшилася до 67% при зростанні обсягів експорту продуктів переробки.

Читайте також: Експортний потенціал України: шлях до відродження

Найбільш показові приклади зростання експорту в позиціях:

— м'ясо птиці — в 3,1 разу, до 27,3 млн дол.;

— яєчні продукти — у першій половині 2014 р. така продукція не експортувалась, а за відповідний період 2015 р. обсяги експорту сягнули 4,5 млн дол.;

— томатна паста — в 9,5 разу, до 6,9 млн дол.;

— оброблене зерно зернових культур (лущене, плющене, у вигляді пластівців) — в 1,9 разу, до 5,6 млн дол.;

— цукор і кондитерські вироби з цукру — в 1,8 разу, до 17,8 млн дол.;

— готові продукти із зерна — в 1,3 разу, до 18,0 млн дол.

На думку міністра аграрної політики і продовольства України Олексія Павленка, у кожного, хто зараз готовий вчитися, розвивати своє господарство і удосконалювати методи його ведення, буде шанс знайти для споживача продукції власного виробництва.

За його словами, "неймовірно перспективне виробництво продукції з високою часткою доданої вартості", тому він радить виробникам підготуватися до змін і бути гнучкими.

"Сьогодні понад 200 українських підприємств експортують до країн-членів ЄС м'ясо птиці та м'ясні продукти з неї, яйця, рибу, мед, пух, шкірсировину, корми для непродуктивних тварин, інші субпродукти тощо. Тому українські підприємці цілком можуть шукати свій шлях у виробництві готової продукції", - зазначив міністр.

Детальніше про основні тенденції в українському агроекспорті читайте у статті Сергія Следзя Агроекспорт: прощавай, Росіє, — торгуємо з Китаєм у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...