Україна різко збільшила експорт агропродукції в Китай

13 вересня 2015 в 13:00

Обсяг експорту зріс більш ніж удвічі.

госсельхозинспекция зерно сельское хозяйство
Україна нарощує експорт у Китай
Agronews

В той час, як обсяг експорту української продукції в Росію різко знизився, митна статистика підтверджує очевидний стрибок у торгових відносинах України з Китаєм.

Як пише в статті на DT.UA редактор відділу мікроекономіки та бізнесу Сергій Следзь, за 7 місяців 2015 р. аграрний експорт України в Китай склав 889,7 млн дол., більш ніж удвічі перевищивши відповідний минулорічний показник (407 млн дол.).

У розрізі окремих товарних позицій приємно відзначити, що за рік експорт до Китаю зернових зріс у 4,7 разу, шоколаду — вдвічі, кондитерських виробів — у 1,2 разу, спирту майже в 6 разів. Тобто помітні зрушення і в експорті не тільки сировини, а й продукції харчової промисловості.

Водночас, за січень-червень 2015 р. частка української продукції в імпортованій Китаєм кукурудзі становила майже 90%, олії соняшникової — 97%.

І, як запевняє міністр аграрної політики Олексій Павленко, це тільки початок: "Ми робимо все можливе, щоб китайські партнери переконалися у серйозності наших намірів, відповідальності та надійності роботи з українською стороною".

Читайте також: На Росію припадає лише 2% в експорті української агропродукції

За його словами, українська делегація  провела плідні перемовини з керівництвом Експортно-імпортного банку Китаю, представниками Генеральної адміністрації нагляду за якістю, інспекції та карантину КНР, Китайської корпорації експортно-кредитного страхування, представниками бізнесу, державних аграрних організацій та сільськогосподарських асоціацій. 

Як результат цих перемовин, найближчим часом Україна отримає дозвіл експортувати до КНР соняшниковий шрот, повідомив міністр. Генеральна адміністрація нагляду за якістю, інспекції і карантину КНР (AQSIQ) планує надати відповідні дозволи.

" Китайська сторона також запевнила, що не має додаткових вимог до українських цукру, вина та кондитерських виробів. Отже, у нас є можливість експортувати й цю продукцію", - сказав Павленко.

Крім того, Україні вдалося:

  • налагодити обмін технологіями з Китаєм у рибній галузі;
  • посилити взаємодію галузевих державних органів та імпортувати в Україну племінний матеріал;
  • Україна надасть китайським партнерам пропозиції щодо експорту сертифікованої продукції птахівництва, яка зараз успішно поставляється до країн ЄС;
  • обговорювалася можливість постачання української молочної продукції в Китай.

За словами міністра, в разі виконання вимог, пов'язаних із забезпеченням належного контролю за безпечністю та якістю продукції, китайські партнери готові працювати по кожній зазначеній товарній групі.

За оцінками аналітиків, зараз вітчизняні сільгоспвиробники використовують свій експортний потенціал в Піднебесну тільки на 7,5%. Тобто перспективи розширення співпраці — дуже значні.

Тим не менш, за даними DT.UA, відомо, що відмова президента України Петра Порошенка відвідати Китай під час масштабних урочистостей з приводу 70-річчя закінчення Другої світової війни може негативно позначитися на китайсько-українських відносинах, оскільки Пекін це сприйняв дуже болісно.

Детальніше про основні тенденції в українському агроекспорті читайте у статті Сергія Следзя Агроекспорт: прощавай, Росіє, — торгуємо з Китаєм у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.98
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...