Топ Новини

Україна потребує будівництва електростанцій малої потужності

21 квітня 2013 в 12:08

Потужні ТЕС не витримують конкуренції з малими: собівартість виробництва електричної енергії малих ТЕС у 1,5-2 рази менша в порівнянні з потужними.

«Малая» энергетика
Потужні ТЕС не витримують конкуренції з малими

В Україні досі не враховують сучасну світову тенденцію - будівництво електростанцій малої потужності, які прив'язують до окремого населеного пункта або виробничого комплексу.

Таку думку в статті для "Дзеркала тижня. Україна" висловив заслужений енергетик України Анатолій Акімов . За його словами, особливістю таких електростанцій є те, що їх будують, як правило, поряд з джерелом місцевого дешевого палива (бурого вугілля, сланцю, торфу, відходів вуглезбагачення тощо.).

Використання дешевого місцевого палива сприяє значному зниженню собівартості отриманої енергії, що значно зменшує собівартість продукції цього виробничого комплексу і, відповідно, збільшить його прибуток.

"Варто зазначити, що потужні ТЕС не витримують конкуренції з малими, особливо з тими, які спалюють дешеве місцеве низькосортне паливо. Собівартість виробництва електричної енергії малих ТЕС у 1,5–2 рази менша порівняно з потужними", - йдеться в статті.

На думку експерта, не сприяє ефективній роботі ТЕС існуюча в Україні модель Оптового ринку електричної енергії з єдиним покупцем, яка віджила своє і згубна для електроенергетичної галузі. "Тарифна політика, яку проводить Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері електроенергетики (НКРЕ), абсурдна і потребує змін. Розроблено пропозиції з її зміни, але не зрозуміло, кому вони будуть на користь", - вважає Акімов.

Крім того, на його думку, значно знизився рівень науково-технічного забезпечення експлуатації, ремонту, технічного переозброєння (реконструкції) і впровадження новітніх енергетичних технологій, особливо технологій згоряння палива.

Автор резюмує, що на сьогоднішньому етапі енергетична галузь перебуває в критичному стані і майже втратила свої потенційні можливості для подальшого розвитку.

Докладніше читайте в матеріалі "Чорнобильська АЕС, Вуглегірська ТЕС... Хто наступний?" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Вуглегірська ТЕС згоріла через порушення технологічного процесу

У Вуглегірської ТЕС замовили теплоенергію через три дні після того, як вона згоріла

Збитки від пожежі на Вуглегірській ТЕС склали понад 173 млн гривень

Згоріла Вуглегірська ТЕС відклала приватизацію "Центренерго"

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • Савчук Тарас 21 апреля, 20:57 "Варто зазначити, що потужні ТЕС не витримують конкуренції з малими, особливо з тими, які спалюють дешеве місцеве низькосортне паливо. Собівартість виробництва електричної енергії малих ТЕС у 1,5–2 рази менша порівняно з потужними" Це брехня. Ваш експерт в школі не вичвся, або розраховує на таких що не вчились. Низькосортне паливо тому й низькосортне що має низьку теплоту згорання. Його потрібно більше, очищати сильніше і технологію з підтриманням рівномірнішого згоряння... Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Савчук Тарас 21 апреля, 20:54 Найбільш продоктивними є атомні електростаніції. З урахуванням хабарів за землю, вартості прокладання мереж за цінами на метеріали вищі ніж в Євросоюзі, звичики красти і брати відкати, необхідінсть добудови нових розпридільчаюх навантаження станцій будова малих електростанцій ще не скоро окуповуватиметься в Україні. Як і ризики повязані з ними говорять проти теорії їх дешевшості за великі ТЕС. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...