Україна потребує будівництва електростанцій малої потужності

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна потребує будівництва електростанцій малої потужності Потужні ТЕС не витримують конкуренції з малими © kirov24news.ru
Потужні ТЕС не витримують конкуренції з малими: собівартість виробництва електричної енергії малих ТЕС у 1,5-2 рази менша в порівнянні з потужними.

В Україні досі не враховують сучасну світову тенденцію - будівництво електростанцій малої потужності, які прив'язують до окремого населеного пункта або виробничого комплексу.

Таку думку в статті для "Дзеркала тижня. Україна" висловив заслужений енергетик України Анатолій Акімов . За його словами, особливістю таких електростанцій є те, що їх будують, як правило, поряд з джерелом місцевого дешевого палива (бурого вугілля, сланцю, торфу, відходів вуглезбагачення тощо.).

Використання дешевого місцевого палива сприяє значному зниженню собівартості отриманої енергії, що значно зменшує собівартість продукції цього виробничого комплексу і, відповідно, збільшить його прибуток.

"Варто зазначити, що потужні ТЕС не витримують конкуренції з малими, особливо з тими, які спалюють дешеве місцеве низькосортне паливо. Собівартість виробництва електричної енергії малих ТЕС у 1,5–2 рази менша порівняно з потужними", - йдеться в статті.

На думку експерта, не сприяє ефективній роботі ТЕС існуюча в Україні модель Оптового ринку електричної енергії з єдиним покупцем, яка віджила своє і згубна для електроенергетичної галузі. "Тарифна політика, яку проводить Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері електроенергетики (НКРЕ), абсурдна і потребує змін. Розроблено пропозиції з її зміни, але не зрозуміло, кому вони будуть на користь", - вважає Акімов.

Крім того, на його думку, значно знизився рівень науково-технічного забезпечення експлуатації, ремонту, технічного переозброєння (реконструкції) і впровадження новітніх енергетичних технологій, особливо технологій згоряння палива.

Автор резюмує, що на сьогоднішньому етапі енергетична галузь перебуває в критичному стані і майже втратила свої потенційні можливості для подальшого розвитку.

Докладніше читайте в матеріалі "Чорнобильська АЕС, Вуглегірська ТЕС... Хто наступний?" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Вуглегірська ТЕС згоріла через порушення технологічного процесу

У Вуглегірської ТЕС замовили теплоенергію через три дні після того, як вона згоріла

Збитки від пожежі на Вуглегірській ТЕС склали понад 173 млн гривень

Згоріла Вуглегірська ТЕС відклала приватизацію "Центренерго"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі