Україна готова захищатися від претензій РФ щодо єврооблігацій - Мінфін

5 січня 2016 в 15:47

Україна також готова сумлінно вести переговори з Росією за погодженням реструктуризації єврооблігацій з погашенням у грудні 2015.

Минфин Minfin
Україна знову висловила готовність до переговорів з РФ по боргу в $ 3 млрд
Андрій Товстиженко, DT.UA

Міністерство фінансів України прийняло до уваги рішення Російської Федерації ініціювати судовий процес проти України з приводу єврооблігацій з погашенням у грудні 2015 на суму $ 3 млрд, і заявляє про готовність захищатися і одночасно – вести переговори про реструктуризацію цих зобов'язань.

"Україна готова захищати себе від будь-яких претензій, які можуть бути висунуті проти неї, і впевнена, що за будь-яких обставин, вона зробить це успішно", – йдеться в заяві українського фінансового відомства у вівторок.

"Незважаючи на будь-які юридичні дії, і без упередженості стосовно боргових зобов'язань як таких, Україна, як і раніше, готова сумлінно вести переговори з Росією за погодженням реструктуризації єврооблігацій з погашенням у грудні 2015, яка дозволить Україні досягти фінансових цілей, узгоджених з МВФ в рамках програми EFF, і одночасно буде відповідати договірним зобов'язанням, які Україна взяла на себе перед іншими власниками облігацій", – наголошує Мінфін.

Раніше Росія заявила, що Україна не здійснила платіж у загальній сумі 3,075 млрд доларів. Російська влада звернулися до компанії The Law Debenture Corporation plc і почали процедури, необхідні для подачі позову в англійський суд.

Читайте також: Агентство Fitch підвищило довгостроковий кредитний рейтинг Києва

Восени 2013 року президент РФ Володимир Путін запропонував Віктору Януковичу кредит на 15 млрд доларів, з яких екс-президент України зміг отримати лише 3 млрд доларів. Це сталося після відмови Януковича підписувати асоціацію з ЄС, що послужило початком Евромайдана. Янукович втік в Росію в кінці лютого 2014 року.

Восени 2015 року Україна реструктуризувала свої зовнішні борги приватним інвесторам, випустивши облігації на 12 млрд доларів. Спірним залишився лише випуск облігацій на 3 млрд доларів, викуплених Фондом національного добробуту РФ. Термін погашення минув 20 грудня 2015 року.

18 грудня 2015 року Кабінет міністрів України ввів мораторій на виплату Росії понад 3,5 млрд доларів з державного та гарантованого боргу.

У прийнятому Верховною Радою законі "Про державний бюджет на 2016 рік" не передбачені кошти на погашення боргу Януковича.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...