Украдена Київрадою земля повернулася місту майже повністю

10 червня 2011 в 15:08
Сьогодні господарський суд м. Києва за позовом Генпрокуратури визнав недійсним рішення Київради від 1 жовтня 2007 року про передачу понад 85 га землі в Деснянському районі кооперативу «Містобудівник».

За результатами проведеної Генеральною прокуратурою України перевірки встановлено численні порушення вимог чинного законодавства при отриманні даної земельної ділянки обслуговуючим кооперативом «Містобудівник», повідомляє прес-служба ГПУ.

Так, рішенням Київської міської ради від 1 жовтня 2007 всупереч вимогам Земельного та Житлового кодексів України передано зазначеному кооперативу земельні ділянки на вул. Пухівській у Деснянському районі площею 85,04 га, в тому числі 73,76 га безоплатно в приватну власність для будівництва житла та 11,28 га в короткострокову оренду на 5 років.

При цьому засновниками цього кооперативу були лише чотири фізичні особи, які не потребували поліпшення житлових умов. Надалі зазначений кооператив передав земельні ділянки, надані йому в приватну власність, до статутного фонду інших товариств.

Господарським судом м. Києва визнано недійсним вказане рішення Київської міської ради та державні акти на землю. Також визнано відсутність у вказаного кооперативу та подальших набувачів права власності на ці земельні ділянки.

Крім того, 8 червня Київським апеляційним господарським судом залишені в силі рішення господарського суду столиці від 1 і 12 квітня, якими задоволені аналогічні позови Генпрокуратури про визнання недійсними рішення Київради про передачу обслуговуючим кооперативам "Транспортник" і "Житлосервіс" земельних ділянок у Голосіївському районі м. Києва загальною площею понад 170 га.

Зазначені рішення набули чинності.

Нагадаємо, раніше госпсуд Києва за позовами Генпрокуратури повернув місту 1240 з приблизно 1300 гектарів заповідних земель у Голосіївському районі столиці, розбазарені Київрадою на славнозвісній сесії 1 жовтня 2007 року.

Таким чином, з урахуванням попередніх судових рішень скасовано незаконні рішення Київської міської ради про передачу обслуговуючим кооперативам понад 1590 га земель, що розташовані в Голосіївському та Деснянському районах Києва, вартістю більше 2,2 млрд грн.

Раніше, в одному з інтерв'ю глава КМДА Олександр Попов повідомляв, що в судах знаходяться справи в цілому по майже 1300 га землі в Голосіївському районі Києва та понад 300 га в Деснянському районі.

Як повідомляло ZN.UA, київська прокуратура почала перевірку в зв'язку з публікацією в «Дзеркалі тижня. Україна» 19 березня 2011 фактів і схем діяльності команди мера столиці Леоніда Черновецького. У статті «Дорога моя столиця ... Як грабували Київ. Основні схеми» наводяться результати моніторингу групи експертів, яка працювала в надрах Київської міської державної адміністрації (КМДА). Група вивчала «успіхи» Л. Черновецького та його «молодої команди» за період 2007-2010 років. У полі зору були - земля, об'єкти комунальної власності, а також інвестиційні проекти. Копії документів потрапили в розпорядження редакції.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...