Топ Новини

У серпні споживчий оптимізм українців сягнув максимуму з початку року

20 вересня 2011 в 07:47
У серпні 2011 року індекс споживчих настроїв (ІСН) порівняно з липнем покращився на 7,8 пункту до значення 81,4. Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine.
vinograd_eda_produkti_rynok_runok_2.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

«Це найвище значення ІСН за весь 2011 рік», - йдеться в повідомленні GfK Ukraine.

Максимальним значенням ІСН є 200, отже індекс все ще знаходиться в негативній зоні (нижче 100). Індекс зростав на початку 2010 року і в травні минулого року становив 97,1 пунктів, після чого почав зниження на фоні зростання інфляції, зниження соціальних стандартів та ін.

Як відзначили в компанії, поліпшення споживчих настроїв наприкінці літа відбулося насамперед за рахунок більш оптимістичних економічних очікувань на фоні кращих очікувань щодо безробіття.

Одночасно дещо погіршилися інфляційні очікування: їхнє значення зросло на 1,6 пункту до 182,8.

«Збереження непоганих темпів економічного зростання на фоні стабілізації цін та доброго врожаю спричинило поліпшення споживчих настроїв. Ключовим чинником подальшої динаміки очікувань буде здатність уряду не допустити стрибків цін на продовольство, характерних для минулої осені», – коментують аналітики GfK Ukraine.

Дослідження споживчих настроїв в Україні проводиться з червня 2000 року. З січня 2009 року дослідження споживчих настроїв проводиться щомісяця. Індекс споживчих настроїв в Україні визначають на підставі вибіркового обстеження домашніх господарств країни. Під час дослідження опитують 1 000 осіб віком від 15 до 59 років. Населення віком 15–59 років, яке становить 61,3% усього населення України, вважають найактивнішою частиною споживачів. Вибірка репрезентативна за статтю та віком, враховує міське та сільське населення й величину населеного пункту. Статистичне відхилення не перевищує 3,2%.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...