Топ Новини

У Росспоживнагляду є претензії до 14 українських сирів

23 січня 2012 в 19:07
Федеральна служба з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини Росії заявляє, що українські виробники сиру порушують права російських споживачів, надаючи недостовірну інформацію про склад продукції.
sir_mish_cheese.jpg
latoro.ru

Росспоживнагляд провів вибіркове дослідження зразків сирів, що знаходяться на російському ринку.

«Встановлено, що всі 14 зразків сирів мають у складі рослинні жири, інформація про наявність яких не позначена на етикетці, що вводить в оману споживача продукції і є порушенням федерального закону «Технічний регламент на молоко і молочну продукцію» від 12 червня 2008 року № 88 -ФЗ», - говориться в повідомленні відомства.

У Росспоживнагляді зазначають, що проведені дослідження виявили невідповідність сирів з наявністю жирних кислот, пальмітолеінової і лінолевої: сир «Родріго» - виробник ТОВ «Гадячсир» (Полтавська обл), сир «Мармуровий» - виробник ПП КФ «Прометей» (Чернігівська обл. м. Мена), сир «Російський» класичний, сир «Голландський» брусковий, сир «Костромський» - виробник ПАТ «Баштанський сирзавод» (Миколаївська обл.), сир «Король Артур» зі смаком пряженого молока - виробник ПП «Рось» Філія «Роменський молочний комбінат» (Сумська обл.), сир «Мисливський» брусковий з паприкою, перцем, петрушкою і часником, сир «Російський» класичний - виробник ПАТ«Бель Шостка Україна»(Сумська обл.), сир «Сметанковий»- виробник ПП КФ «Прометей» (Чернігівська обл. м. Мена)».

Лінолеву кислоту, повідомляють російські фахівці, виявили в сирі "Вершковий" виробник ТОВ "Лозівський молочний завод" (Харківська обл.), сирі "Монтегро" з ароматом горіха, сирі "Сметанковий" - виробник ТОВ "Гадячсир" (Полтавська обл.).

Також було виявлено порушення з утримання фітостеринів: сир «Російський» класичний, виробник АТ «Пирятинський сирзавод» (Полтавська обл.), сир «Російський» - виробник ТОВ «Гадячсир» (Полтавська обл.), повідомили в Росспоживнагляді.

"Таким чином, є ознаки порушення права споживачів на надання необхідної та достовірної інформації про товари, що забезпечує можливість їх правильного вибору, закріпленого пунктом 1 статті 10 Закону Російської Федерації від 7 лютого 1992 р. № 2300-1 "Про захист прав споживачів", - уточнили в російському відомстві.

Нагадаємо, раніше глава Росспоживнагляду Геннадій Онищенко заявив, що «за четвертий квартал 2011 року відбулося помітне погіршення споживчих властивостей сирів, що надходять з України». Зокрема, мова йшла про перевищення змісту пальмового масла в сирі, який поставляється у РФ низкою українських виробників. ! Zn

Читайте також:

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...