Топ Новини

У Росії вважають, що Україна зриває домовленості щодо «сирної проблеми»

24 липня 2012 в 05:36
У Російській санітарній службі заявили, що Україна зриває домовленості щодо "сирної проблеми". Відмову постачати сир на ринок РФ вже отримав український "Лозівський молочний завод".
Cheesemaking_4.jpg
bellwetherfarms.com

Російська санітарна служба відмовила "Лозовському молочному заводу" (Україна) в можливості постачати сир на ринок РФ і заявила, що Україна зриває домовленості щодо "сирної проблеми".

У повідомленні Росспоживнагляду йдеться, що відомством розглянуті матеріали ТОВ "Лозівський молочний завод" щодо усунення недоліків, виявлених в ході інспектування цього підприємства на відповідність випущеної продукції вимогам російського техрегламенту на молоко і молочну продукцію.

"В ході розгляду зазначених матеріалів відзначений формальний підхід до їхньої підготовки, у тому числі щодо здійснення на підприємстві виробничого контролю та ідентифікації вироблених сирів та сирних продуктів, що не дозволяє прийняти рішення про допуск продукції даного підприємства на російський ринок", - заявили у Росспоживнагляді.

"Дотепер у Росспоживнагляд не надійшла від міністерства економічного розвитку і торгівлі України повна інформація про діяльність українських лабораторій з проведення досліджень сирів, з метою їхніх постачань на російський ринок", - повідомили у службі.

"Крім того, українською стороною в особі державної інспекції України з питань захисту прав споживачів не виконується домовленість про підготовку та підписання меморандуму про співпрацю з федеральною службою з нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини", - сказали у Росспоживнагляді.

- «Роспотребнадзор» визнав більше 90% українських сирів

- Росія знайшла порушення на двох українських сирзаводах

У відомстві заявили, що в лабораторію Росспоживнагляду надійшло 236 зразків сиру виробництва ПП КФ "Прометей" філія "Менський сир", ТОВ "Гадячсир", ЗАТ "Пирятинський сирзавод", ПАТ "Дубномолоко". Досліджено 217 зразків продукції, на 214 видані висновки про відповідність санітарно-епідеміологічним нормативам.

Нагадаємо, що Росія оголосила «сирну війну» на початку лютого, заборонивши імпорт сирів трьох українських виробників, а потім розширила цей список. До кінця лютого під забороною опинилося близько половини імпорту українського сиру до РФ.

Росспоживнагляд перевірив три підприємства в Україні: ТОВ «Гадячсир» (Полтавська обл.), ПП КС «Прометей» філії «Менський сир» (місто Мень, Чернігівська область) та АТ «Пирятинський сирзавод» (м. Пирятин, Полтавська область).

За підсумками перевірки ревізори знайшли «численні порушення». Однак пальмової олії, через яку й почато «сирну війну», виявлено не було.

Росспоживнагляд офіційно дозволив постачання сиру з трьох українських заводів, які раніше проінспектували російські експерти, 20 квітня, — ТОВ «Гадячсир», АТ «Пирятинський сирзавод» та ПП КФ «Прометей» філії «Менський». «Для всіх одна умова — зразки продукції до нас на дослідження, і будемо вирішувати (постачання)» — заявив Оніщенко.

Читайте також:

Ветеринари Росії та Білорусі їдуть з масштабною інспекцією в Україну

Росія має намір перевірити українські рибу і м’ясо

Росія не зняла обмежень на поставки українського сиру: його будуть завозити «в особливому режимі»

Росія не виключає введення нової заборони на сири з України

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...