Топ Новини

У НБУ вважають Кабмін оптимістами, і попереджають, що навіть песимістичний прогноз щодо ВВП не збудеться

15 жовтня 2012 в 15:08
Якщо гривня девальвує, обсяг номінального ВВП у доларовому вимірі автоматично знизиться, країна зубожіє.
moneti_32.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Номінальний ВВП України в 2012 році складе менше 1,5 трлн грн, що нижче всіх урядових прогнозів, навіть песимістичних, вважають у Національному банку України (НБУ).

"Ми оцінюємо номінальний ВВП на поточний рік трохи нижче 1,5 трлн грн, або близько 0 млрд. Якщо гривня девальвує, ВВП у доларовому вимірі автоматично знизиться, країна зубожіє. Тож потрібно не маніпулювати курсом, а міняти структуру економіки", - заявив директор генерального економічного департаменту НБУ Олександр Петрик в інтерв'ю тижневику "Деловая столица".

Як повідомлялося, згідно з офіційним урядовим прогнозом, номінальний ВВП в 2012 році за оптимістичного розвитку ситуації очікується на рівні 1,516 трлн грн, а за песимістичного - 1,5 трлн грн.

Арбузов вважає Азарова оптимістом

Раніше в інтерв'ю ZN.UA глава Нацбанку Сергій Арбузов також заявив, що Центральний банк вважає урядовий прогноз зростання ВВП на наступний рік «оптимістичним», хоча і допускає його виконання за певних, вдало сформованих умовах.

Петрик також пояснив, що охолодження національної економіки відбулося через більш сильне охолодження зовнішньої кон'юнктури в порівнянні з прогнозами. За його даними, зовнішні ціни на продукцію металургії, частка якої в експорті товарів становить 30%, до вересня впали в середньому на 14%.

"За підсумками січня-серпня обсяг промвиробництва в Україні знизився на 0,4%, зростання ВВП склало всього 1,5%. Економіку зараз підтримує, в основному, внутрішній попит, обумовлений збільшенням реальних доходів населення і відсутністю інфляції. Оборот роздрібної торгівлі за вісім місяці 2012 року виріс у порівнянних цінах на 16% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Думаю, що такі темпи збережуться в найближчі місяці", - підкреслив він.

Петрик також зазначив, що девальвація призведе до подорожчання обслуговування зовнішніх боргів (на 2013 рік припадає пікове навантаження), а також погіршить ситуацію з простроченими боргами в банківському секторі.

"Девальвація - це ліки короткострокової дії. Їх треба приймати тільки в критичних ситуаціях, коли іншого виходу вже немає ... Різке ослаблення обмінного курсу нацвалюти з невеликим лагом дає зростання всіх цін", - зазначив Петрик.

Читайте також:

Номінальний ВВП за I півріччя склав 631 млрд грн, - Держстат

У НБУ охолодили очікування Кабміну з приводу зростання економіки в 2012 році

Кабмін затвердив проект держбюджету на 2013 рік: дефіцит зменшити не вдалося

Глава НБУ проти «девальваційного допінгу» для економіки

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...