У Мінфіна поки достатньо валюти, щоб обслуговувати зовнішній борг

10 червня 2012 в 10:50
Станом на 1 червня залишки на Єдиному казначейському рахунку уряду у національній валюті становили 7,8 млрд грн, в іноземній – 13,6 млрд грн. Накопичений резерв дає можливість розрахуватися з боргами.
dengi_500_griven_grivni_.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Накопичені урядом ресурси дозволяють виконувати бюджетні зобов’язання, в тому числі – щодо погашення раніше взятих позик.

Про це заявив перший заступник міністра фінансів Анатолій Мярковський під час круглого столу «Фінансова стабільність в Україні: основні виклики 2-го півріччя», який 05 червня організувала Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

За даними представника Мінфіну, на 1 червня залишки на Єдиному казначейському рахунку уряду у національній валюті становили 7,8 млрд грн, в іноземній – 13,6 млрд грн. «Накопичений резерв дає можливість розрахуватися з боргами», - зазначив Мярковський.

6 червня уряд повернув млрд VTB Capital з 2-мільярдного кредиту. Решта суми, як зауважив Мярковський, рефінансована через випуск 2-річних облігацій під 7,95%. На 26 червня ж припадає погашення євробондів на 0 млн, випущених Україною у 2007 році.

У свою чергу директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова нагадала, що Національний банк вже почав повертати МВФ раніше взяти кредити. «Ми вже зробили два погашення. При цьому рівень резервів у нас особливо не змінився», - зауважила представниця українського центробанку.

За словами представника НБУ, ситуація з держборгом в Україні наразі краща, ніж у багатьох європейських країнах. Так, за підсумками 2011 року, відношення держборгу до ВВП у Франції становило біля 85%, в Німеччині - 81,5%, в Угорщині – понад 80%, Польщі – 55,4%, в Україні ж – 36%, і цей показник зменшився за підсумками минулого року до 30% ВВП.

За прогнозами першого заступника міністра фінансів України Анатолія Мярковського, за підсумками 2012 року співвідношення держборгу до ВВП скоротиться до 27,7% (без гарантійної складової) – завдяки зниженню дефіциту бюджету та його покриттю за рахунок приватизації, що дає змогу не збільшувати держборг.

Читайте також:

Отчет правительства о выполнении госбюджета-2011 в Раде никого не заинтересовал

Госдолг Украины с начала 2012 года сократился с 39,9% до 36% ВВП

Украина вернула МВФ еще 0 млн по старому кредиту

Минфин уверяет, что проблем с обслуживанием внешних долгов не будет

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...