Топ Новини

У Лондоні розпочався суд у справі "Березовський проти Абрамовича"

3 жовтня 2011 в 16:22
Слухання у справі "Березовський проти Абрамовича" почалися в понеділок у Лондоні, обидва бізнесмени були присутні в будівлі Високого суду, повідомляє BBC.
berezovsky.jpg
epl.ee

У своєму позові Борис Березовський звинувачує Романа Абрамовича в тому, що той змусив його продати 50% акцій "Сибнефти" за заниженою ціною. За свій пакет Б. Березовський отримав $ 1,3 млрд. Через кілька років, у 2005 році, "Сибнефть" була куплена "Газпромом" за $ 13,1 млрд.

Б. Березовський, що отримав у 2003 році у Великобританії статус біженця, в позові стверджує, що в переговорах про продаж частки в "Сибнефти" Р. Абрамович використовував аргумент про можливість "експропріації" цього пакета. Крім того, Б. Березовський заявляє, що продаж пакета був умовою звільнення з-під варти його компаньйона, колишнього першого заступника гендиректора авіакомпанії "Аерофлот" Миколи Глушкова.

Також він звинувачує Р. Абрамовича в тому, що той восени 2003 року продав 25%-ву частку в "РусАле" Олегу Дерипасці без погоджень з партнерами - самим Б. Березовським і Бадрі Патаркацишвілі. Як стверджує Б. Березовський, Р. Абрамович був зобов'язаний довести їм до відома про цю операцію. Продаж 25% акцій О. Дерипасці, чия частка в результаті зросла до 75%, знизила вартість решти 25%, що належали Б. Березовському і Б. Патаркацишвілі, стверджує позивач.

Свої втрати від невигідних угод Б. Березовський оцінює в 3,2 млрд фунтів стерлінгів.

Юристи Р. Абрамовича неодноразово просили суд закрити провадження за позовом Б. Березовського до їх підзахисного. Адвокат Ендрю Попплуел, зокрема, заявляв, що позивач намагається використати суд в політичних цілях, як "платформу" для виступу, спрямованого проти "дружньої Великобританії іноземної держави".

В ході перших слухань у понеділок адвокат Б. Березовського Лоуренс Рабіновітц озвучив приблизно ті ж аргументи, що сформульовані в позові. За його словами, два підприємця були друзями, поки Б. Березовський не впав у немилість, після чого Р. Абрамович його "зрадив". Переконуючи його продати акції "Сибнефти" за заниженою ціною, Р. Абрамович вдавався до залякування, стверджує представник Б. Березовського.

Очікується, що слухання триватимуть більше двох місяців.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...