Топ Новини

У Кабміні впевнені, що підвищення мит на сотні видів товарів не перешкодить створенню зони вільної торгівлі з ЄС

1 жовтня 2012 в 08:40
У Кабміні заперечують, що ініціатива України щодо підвищення мит може стати підготовкою для вступу до Митного союзу з Росією в разі невдачі на переговорах з ЄС.
Tamozhnya__05.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Звернення України до Світової організації торгівлі (СОТ) щодо підвищення максимальних ставок митних зборів на більш ніж 350 видів товарів не нашкодить переговорам щодо створення зони вільної торгівлі з Європейським союзом (ЄС). Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив урядовий уповноважений з питань євроінтеграції Валерій П'ятницький.

Зокрема, відповідаючи на запитання, чи не зашкодить таке звернення України самим переговорам щодо створення зони вільної торгівлі з ЄС, П'ятницький сказав: «Ні. Тому що ми переговори з ЄС закінчили. Угоду без зволікань необхідно підписати і перейти до її виконання. Зерно нашої угоди про зону вільної торгівлі з ЄС - це не тарифи. Ми йдемо на повну лібералізацію в сфері торгівлі товарами. На повну! Ось у чому справа. Основне - це гармонізація законодавства. І це - створення тих умов виходу на європейський ринок, які ми отримаємо не внаслідок зниження тарифів, а в результаті саме гармонізації».

- Україна готова шокувати світ і підняти мита на сотні видів товарів

Крім того, коментуючи припущення деяких представників Держдепартаменту США про те, що ця ініціатива України може стати підготовчим елементом для вступу до Митного союзу з Росією, якщо переговори не матимуть успіху, П'ятницький зазначив, що «ці речі абсолютно ніяк не взаємопов'язані».

Також урядовий уповноважений з питань євроінтеграції повідомив, що кількість видів товарів, на які Україна пропонує підвищити максимальні ставки митних зборів, становить 371: «Їх реально 371. Але, взагалі, у нас понад 11 тис. тарифних ліній, тому у відносному вимірі - це дійсно зовсім небагато».

Подробиці читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтерв'ю Юрія Сколотяного з Валерієм П'ятницьким.

Читайте також:

СОТ різко знизила прогноз зростання глобальної економіки

Україна нікому не заважає вступати у СОТ — Порошенко

Рада схвалила в першому читанні підвищення до максимуму ввізних мит на імпорт ряду товарів

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...