Топ Новини

У дискредитації проекту будівництва ЗПГ-терміналу в Україні простежується «рука Кремля» - політолог

29 листопада 2012 в 14:42
Політолог Вадим Карасьов нагадав, що з різкою критикою даного проекту виступили ряд лояльних Росії політичних діячів, серед яких близький друг президента РФ Володимира Путіна - Віктор Медведчук.
lng.jpg
gazprom.ru

Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов вважає, що дискредитація проекту будівництва ЗПГ-терміналу в Україні, яка спостерігається останнім часом, вигідна «Газпрому».

«Сьогодні йде цілеспрямована дискредитація дуже важливого для України проекту - будівництва ЗПГ-терміналу, який дозволить диверсифікувати обсяги постачань газу і зміцнить енергетичну незалежність країни», - зазначив він.

На його думку, у затягуванні реалізації проекту будівництва ЗПГ-терміналу простежується «рука Кремля». Зокрема, він нагадав, що раніше з різкою критикою даного проекту виступили ряд лояльних Росії політичних діячів, серед яких близький друг президента РФ Володимира Путіна - Віктор Медведчук. Останній у своєму блозі на сайті «Корреспондента» звинуватив голову Держагентства з інвестицій та управління національними проектами Владислава Каськіва, міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка і прем'єр-міністра Миколу Азарова в некомпетентності реалізації будівництва ЗПГ-терміналу.

Як відомо, на ЗПГ-термінал робляться великі ставки. Він дозволить перевалювати 10 млрд кубометрів газу на рік, знизивши тим самим імпорт і залежність від Росії. Згідно з ТЕО, частка держави в терміналі складе 25%, а інші 75% - приватні компанії. Орієнтовна вартість проекту - 846 млн євро.

26 листопада Держагентство з інвестицій та управління національними проектами та компанія Gas Natural SDG SA (Іспанія) підписали рамкову угоду про створення консорціуму з управління СПГ-терміналом. Але через два дні після публічного підписання документа, в іспанській Gas Natural Fenosa заявили, що особи, які брали участь у підписанні, не є представниками компанії. Зараз українська та іспанська сторони перевіряють повноваження осіб, які підписали угоду від імені Gas Natural.

Читайте також:

Каськів готовий «відповісти головою» за скандал з підписанням угоди щодо LNG-терміналу

Іспанець, з яким Україна домовилася будувати LNG-термінал, не мав на це повноважень

Україна почала будівництво LNG-терміналу

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...