У 2012-2013 рр. курс не вийде з коридору 8,10-8,40 грн/USD - експерти

25 жовтня 2012 в 12:32
На думку експертів, навіть ажіотажний попит на валюту в Україні перед виборами не дозволить курсу вийти за рамки коридору, про який на закритій нараді говорив глава Національного банку України Сергій Арбузов - 8,10-8,40 грн/USD.
dollar_grivna_kupuri_dengi.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Зарубіжні фінансові рейтинги підігрівають на українському ринку спекулятивний попит на долар, але навіть з урахуванням цього фактору курс не вийде з коридору 8,10-8,40 грн/USD. До такого висновку прийшли експерти після оприлюднення інформації, що обговорювалася на закритій нараді у голови НБУ з банкірами, що пройшла на цьому тижні.

«Більшість фінансових рейтингових агентств втратили довіру, після того, як «проморгали» кризу 2008 року. Це якщо не говорити про те, що багато місяців поспіль вони прогнозують обвал єврозони і дефолт Греції. Не сталося ні того, ні іншого, але створена паніка дозволила непогано заробити низці інвесторів. Опублікована днями заява агентства Fitch про те, що до кінця 2012 р. гривня девальвується до 8,80 грн/USD - з тієї ж серії», - підкреслив Ігор Василенко, економічний експерт.

За його словами, навіть ажіотажний попит на валюту в Україні перед виборами не дозволить курсу вийти за рамки коридору, про який на закритій нараді говорив глава Національного банку України Сергій Арбузов - 8,10-8,40 грн/USD.

Схожої думки притримується Олександр Савченко, колишній заступник голови НБУ. В інтерв'ю журналу «Forbes Україна» він заявив про те, що заява рейтингового агентства Fitch підігріла ситуацію на ринку, тим не менше, сьогоднішній рівноважний курс на рівні 8,20 грн/USD до кінця року не перевищить 8,40 грн/USD.

Як відомо, при формуванні державного Бюджету України на 2013 рік уряд заклав курс національної валюти на рівні 8,11-8,20 грн/USD.

Як повідомлялося раніше, фінансова G20 повинна на початку листопада прийняти «дорожню карту» щодо зниження впливу рейтингових агентств на інвестиційні рішення. Про це кілька тижнів тому повідомив журналістам заступник міністра фінансів РФ Сергій Сторчак за підсумками засідання Ради фінансової стабільності в Токіо.

Читайте також:

Глава Ради НБУ Прасолов констатує відсутність причин для девальвації гривні

Курс гривні до долара оновив трирічні мінімуми

Fitch відзначив стійкість українських банків до «негативних шоків», але нагадав про ризик девальвації

 

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...