Топ Новини

Цукерберг не має наміру продавати акції Facebook протягом року

5 вересня 2012 в 06:44
На закритті торгів 4 вересня вартість акцій соцмережі становила 17,55 дол, що є мінімальним значенням за весь час торгів цінними паперами Facebook Inc. Нагадаємо, що під час IPO звичайна акція соцмережі була оцінена в 38 дол.

Глава Facebook Inc. Марк Цукерберг не має наміру продавати свої акції як мінімум один рік, передає Associated Press з посиланням на документи, подані компанією в Комісію з цінних паперів і бірж США (SEC).

Два члени ради директорів Facebook Inc. - Марк Андресс і Дональд Грехем - також не будуть продавати свої акції, за винятком необхідності отримання коштів для податкових виплат.

Рядові співробітники Facebook Inc. можуть почати продавати свої цінні папери з 29 жовтня 2012 р. Спочатку планувалося, що співробітники отримають право на операції з цінними паперами соцмережі 14 листопада ц.р. Відзначимо, що в даний час Цукерберг володіє 444 млн звичайних акцій Facebook Inc. Приблизна кількість акцій, які належать співробітникам компанії, оцінюється в 234 млн.

Після закінчення заборони на продаж частини акцій 16 серпня ц.р. великі пакети були продані інвестором Пітером Тілем і одним із засновників Facebook - Дастіном Московітцем.

У документах, поданих до Комісії з цінних паперів і бірж США, Facebook Inc. зафіксувала, що повинна виплатити 1,9 млрд дол в якості різноманітних податкових і боргових зобов'язань. Це стало можливим після зменшення кількості акцій, які повинні бути розподілені між співробітниками на 45% - до 124 млн шт. Соціальна мережа виплатить податки за рахунок наявних готівкових коштів і залучених позик.

На закритті торгів 4 вересня ц.р. вартість акцій соцмережі становила 17,55 дол, що є мінімальним значенням за весь час торгів цінними паперами Facebook Inc. Нагадаємо, що під час IPO звичайна акція соцмережі була оцінена в 38 дол.

Нагадаємо, в ході IPO Facebook розмістила на біржі NASDAQ 421,2 млн акцій (180 млн запропонувала сама компанія і 241 млн 233 тис. 615 паперів - її акціонери). Ціна розміщення Facebook склала 38 дол./акція, і на дебютних торгах компанії на біржі NASDAQ 18 травня ц.р. котирування Facebook підвищилися в порівнянні з ціною IPO лише на 23 центи (до 38,23 дол). В ході IPO Facebook вдалося залучити більше 16 млрд дол. Вся соціальна мережа при первинному розміщенні акцій оцінювалася в 104 млрд дол. Однак вже на другий день торгів акції Facebook впали нижче ціни розміщення.

- Перший фінзвіт Facebook розчарував інвесторів і аналітиків


Згідно з опитуванням учасників ринку, розміщення найбільшої в світі соціальної мережі Facebook виявилося одним з найбільш значущих провалів на ринку IPO за всю його історію.

Вихід Facebook на біржу супроводжувався низкою скандалів. Спочатку торги акціями соціальної мережі на Nasdaq через технічні неполадки почалися на півгодини пізніше, ніж планувалося. Потім з'явилася інформація, що кілька банків, що брали участь в IPO Facebook, незадовго до первинного розміщення акцій отримали інформацію про зниження прогнозу по річній виручці соціальної мережі, проте повідомили ці дані лише обраним клієнтам.

Потім виявилося, що банки - співорганізатори IPO Facebook (Goldman Sachs і JP Morgan) паралельно з виведенням компанії на біржу давали її акції в борг шортселлерам, що сприяло падінню котирувань Facebook. Вони грали не лише проти клієнтів, але і проти провідного андеррайтера IPO Morgan Stanley, який у перший день торгів утримував акції Facebook від падіння. Проти Facebook у США вже подано кілька судових позовів від інвесторів з вимогою компенсації збитку.

Facebook - одна з найпопулярніших соціальних мереж у світі, в ній зареєстровано понад 900 млн осіб. Штаб-квартира компанії розташована в Менло-Парку (Каліфорнія). Кількість активних користувачів Facebook, які хоча б раз на місяць заходять у свій аккаунт, становить не менше 845 млн осіб. Очікується, що в 2012 р. кількість активних користувачів Facebook досягне понад 1 млрд. Чистий збиток Facebook у II кв. 2012 р. склав 157 млн дол.

Читайте також:

Facebook випустить власний смартфон у 2013 році

Засновник Facebook вибув зі списку 40 найбагатших людей у ​​світі


Акції Facebook у другий день торгів на біржі обвалилися нижче ціни розміщення

Після первинного розміщення акцій Facebook, Марк Цукерберг став багатшим засновників Google

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...