Топ Новини

ТСК ВР: Ціна на газ у 450 дол - особиста зацікавленість Тимошенко

16 червня 2011 в 07:31
Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування обставин підписання газових угод між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" у січні 2009 року подасть сьогодні у парламенті попередній звіт про результати своєї роботи.

Згідно з документом, при підписанні газових угод прем'єр-міністр Юлія Тимошенко погодилася з ціною у 450 дол за тисячу кубометрів російського газу, виходячи з особистої зацікавленості, пише «Коммерсант-Украина».

Документ містить п'ять розділів, кожен з яких присвячено певному етапу діяльності Ю.Тимошенко - від керівництва корпорацією "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) в середині 90-х до підписання газових контрактів з Росією у 2009 році.

На думку членів комісії, «Ю.Тимошенко одноосібно перевищила владу і службові повноваження, втрутилася в хід переговорів між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» про купівлю-продажу і транспортування природного газу, надавши «директиви», зміст яких зруйнував раніше досягнуті міждержавні домовленості».

У звіті ТСК ВР також сказано, що «дискримінаційна, неринкова базова ціна у 450 дол за тисячу кубометрів була встановлена ​​на підставі особистих домовленостей між прем'єрами України і Росії Тимошенко Ю.В. та Путіним В.В. 17 січня 2009 року».

Комісія встановила, що «між Тимошенко Ю.В. та державними і керівними органами Російської Федерації були особливі відносини, які сформувалися з 1996 року на базі торгівлі газом і порушення з боку Тимошенко Ю.В. кримінального законодавства на території РФ».

Остання теза ТСК ґрунтується, зокрема, на листі міністра оборони Росії Анатолія Сердюкова від 10 червня, в якому сказано про наявність непогашеної заборгованості ЄЕСУ перед Міноборони РФ на суму більш ніж 405 млн дол.

Представники опозиції називають звіт ТСК «спробою фальсифікувати кримінальну справу щодо Юлії Тимошенко». За словами народного депутата Сергія Пашинського ("БЮТ-Батьківщина"), у ЄЕСУ дійсно могли бути борги, але Ю.Тимошенко до них відношення не має, оскільки у зв'язку з обранням до парламенту в 1997 році перестала займатися комерційною діяльністю, «а компанія ЄЕСУ була знищена за вказівкою Леоніда Кучми у 1998 році».

Проте, згідно зі звітом комісії, станом на 25 березня 2011 року ЄЕСУ існує, і її керівником значився позафракційний народний депутат Дмитро Ветвицький.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...