Transparency International: Виходу з кризи в Європі заважає корупція

6 червня 2012 в 15:41
За даними організації Transparency International, якнайшвидшому подоланню кризи в країнах середземноморського регіону заважає корупція в політиці та економіці. Щорічний збиток у державах ЄС від корупції та укриття доходів становить майже 120 млрд євро.

У багатьох південноєвропейських країнах корупція в політиці і економіці є перешкодою на шляху виходу з боргової кризи. До такого висновку прийшла міжнародна організація Transparency International (TI), яка оприлюднила в середу, 6 червня, доповідь, в якій досліджується ситуація в 25 країнах Євросоюзу.

Глибоко вкорінені проблеми в органах державного управління спостерігаються, зокрема, в Греції, Італії, Португалії та Іспанії, зазначив експерт TI Фінн Хайнріх. За його словами, взаємозв'язок між корупцією і безперервною кризою в цих країнах більше не можна ігнорувати.

Щорічний збиток у державах ЄС, заподіяний корупцією та укриттям від доходів становить, за даними Ради Європи, майже 120 млрд євро. При цьому більшість експертів упевнені, що насправді збитки - набагато більші.

Як зазначив Фінн Хайнріх, до корупції схильні не тільки країни середземноморського регіону. У державах Західної і Північної Європи також відсутні спеціальні відомства з боротьби з цим явищем. Навіть якщо політики і топ-менеджери безпосередньо і не порушують закон, вони все одно розбазарюються громадські гроші, заявив експерт неурядової організації.

Згідно з дослідженням TI, фірми часто використовують свій вплив для того, щоб отримувати вигідні контракти або чинити тиск на політиків.

Читайте також:

Transparency: Концентрація влади в одних руках згубно впливає на Україну

Європа не побачила значних результатів у боротьбі з корупцією в Україні


Посол США: Падіння України у всіх рейтингах говорить про погіршення бізнес-клімату


Хорошковський вирішив допомогти Євросоюзу вийти з кризи

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...