Топ Новини

Світовий банк: Фонд гарантування вкладів не стане конкурентом НБУ

6 квітня 2012 в 13:17
Прийняття закону про гарантування вкладів дозволяє НБУ зосередитися на виконанні основної функції, покладеної Конституцією - підтримувати стабільність гривні й не витрачати в перспективі ресурси та час на непрофільну діяльність.
_DSC3121.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Реформа системи гарантування вкладів не призведе до ослаблення позицій Національного банку в регулюванні банківської системи.

Таку думку висловила старший фінансовий спеціаліст представництва Світового банку в Україні Анжела Пригожина під час круглого столу «Реформа системи гарантування вкладів: чого очікувати ринку та вкладникам», який 3 квітня провела «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

«Ці спекуляції мають зупинитися. В законі («Про систему гарантування вкладів фізосіб», - ред.) немає передачі від Національного банку функцій щодо пруденційного регулювання. Немає і механізмів фінансового оздоровлення або санації банку Фондом гарантування вкладів», - наголосила представник Світового банку.

За словами ж директора юридичного департаменту НБУ Віктора Новікова, прийняття зазначеного закону дозволяє НБУ зосередитися на виконанні основної функції, покладеної Конституцією, - підтримувати стабільність гривні й не витрачати в перспективі ресурси та час непрофільну діяльність (на кшталт ліквідацію неплатоспроможних банків тощо). Крім того, головний юрист НБУ звернув увагу, що у разі виникнення потреби в підтримці поточної ліквідності неплатоспроможних банків (наприклад, для повернення вкладникам депозитів, термін яких закінчився) Фонду потрібно буде звертатися за фінансовою підтримкою саме до НБУ.

Нагадаємо, що згаданий закон розширив повноваження ФГВФО щодо контролю над роботою банківської системи та закріпив за ним функцію виведення з ринку неплатоспроможних банків. Водночас НБУ має завершити ліквідацію тих фінустанов, яких розпочав. Як зазначав директор Генерального департаменту банківського нагляду НБУ Олексій Ткаченко, для цього центробанк залучатиме і представників ФГВФО – для набуття додаткового досвіду.

Коментуючи можливість ускладнення життя банків через появу додаткового контролера їх роботи в особі ФГВФО, голова наглядової ради Platinum Bank Юрій Блащук зауважив, що відповідних проблем не має виникнути. «Як зазначалося, Фонд користуватиметься звітними матеріалами, які вже сьогодні направляються до НБУ. Це не збільшує непродуктивні витрати банків. Для нас це дуже важливо», - наголосив банкір.

Читайте также:

 

НБУ: Государство не должно спасать проблемные банки за свой счет

Банкиры: Перераспределение функций между НБУ и Фондом гарантирования вкладов ничего не даст

Всемирный банк: Банки должны делать разные взносы в Фонд гарантирования вкладов — в зависимости от рискованности своего бизнеса

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...