Світовий банк дав Україні сім рекомендацій

22 березня 2012 в 05:15
Світовий банк рекомендує Україні розробити чітку стратегію захисту прав споживачів фінансових послуг та фінансової грамотності. Список рекомендацій містить сім пунктів.
vsemirnyy-bank.jpg
novostiua.net

Відбулася презентація підготовлених експертами Світового банку (СБ) рекомендацій щодо вдосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг в Україні та підвищення фінансової грамотності населення.

Список рекомендацій СБ складається з семи пунктів. Перший пункт рекомендацій для української влади - сформувати бачення і погодити заходи на найвищому політичному рівні, що розглядають захист прав споживачів фінпослуг і підвищення фінграмотності населення як основу економічного розвитку, розвитку фінансового сектору та соціального захисту. Необхідно сформувати стратегію захисту прав споживачів фінансових послуг та фінансової грамотності (ЗПСФГ) з конкретним планом заходів.

Друга рекомендація СБ говорить про необхідність створення механізму для належного впровадження органами нагляду затвердженої політики, моніторингу результатів і координації ЗПСФГ. Зокрема, на думку СБ, доцільно створити в НБУ, Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, а також Нацкомісії з регулювання ринків фінпослуг, спеціальні департаменти захисту прав споживачів. Також влада має розглянути можливість створення в Україні установи з захисту прав споживачів фінансових послуг та фінансової освіти з функцією фінансового омбудсмена.

Окрім цього, Україна повинна відновити законодавство та розробити структуру захисту прав споживачів фінпослуг на основі комплексного підходу до законодавчої бази фінансового сектору.

Четверта рекомендація СБ - створення ефективного механізму вирішення суперечок. Даний механізм передбачає існування фінансового омбудсмена, створення внутрішніх департаментів розгляду скарг у фінустановах і кілька інших заходів.

СБ вважає, що Україна повинна розробити і проводити національну програму фінансової освіти, зокрема проводити спеціальне навчання суддів, журналістів і вчителів, переглянути навчальні матеріали для початкових і середніх шкіл.

Шоста рекомендація пов'язана з необхідністю поліпшення ділової практики, управління та прозорості. Необхідно зміцнити пруденційний нагляд, консолідувати ринок професійних асоціацій: один ринок - одна асоціація, з обов'язковим членством, чіткими правилами входу/виходу, високими стандартами ділової етики.

Після того, як будуть реалізовані всі вищевказані заходи, Україна може приступити до вдосконалення існуючих і створення нових фондів гарантування, зокрема для вкладників кредитних спілок, а також щодо страхування життя. Це є сьомою рекомендацією СБ.

Читайте також:

Світовий банк назвав ключові проблеми української економіки

Світовий банк відзначає непослідовність реалізації реформ в Україні, але готовий підтримати владу в їхньому впровадженні

Світовий банк рекомендує Україні провести стрес-тестування банків

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...