Світова економіка виграє від падіння цін на нафту 1,1 трлн доларів

16 жовтня 2014 в 18:44

Дешева нафта добре позначається і на споживачах, і на промисловості, особливо напередодні зими.

нефть
Від падіння цін на нафту виграють майже всі

Світова економіка отримає стимул до 1,1 трлн доларів від падіння цін на нафту. До таких висновків прийшов керівник підрозділу з дослідження глобального ринку біржових товарів в Citigroup Ед Морс.

На думку аналітика, який відповів по електронній пошті на питання Bloomberg, щоденна економія від дешевої нафти досягає 1,8 млрд доларів виходячи з ціни закриття 15 жовтня на марку Brent на торгах у Лондоні у 83,78 долара за барель.

Морс зазначає, що зниження цін на нафту веде до скорочення витрат на виробництво біржових товарів. В результаті у споживачів з'являється більше вільних коштів на додаткові витрати, а у компаній - на розширення свого бізнесу.

Читайте також: Рубль через падіння цін на нафту рухається до нових історичних мінімумів

Аналітик пояснив агентству, що оскільки виробництво всіх біржових товарів є тією чи іншою мірою енергоємним, то падіння цін на нафту призводить і до зниження цін на ці товари, починаючи від газу і кінчаючи міддю, сталлю і сільгосппродуктами.

Індекс біржових товарів Bloomberg впав до п'ятирічного мінімуму з липня 2008 року, відзначає видання. Низькі ціни зберігаються на мідь, газ, вугілля і залізну руду. Аналітик лондонської фірми Sucden Financial Ltd Мирто Сокоу сказав Bloomberg, що, на його думку, дешева нафта сприятливо позначається і на споживачах, і на промисловості, особливо напередодні зими.

За матеріалами: РБК
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...