Сумські підприємці попросили в уряду захисту від облгазу Фірташа

18 березня 2013 в 18:00

Бізнесмени поскаржилися Арбузову на те, що підконтрольний Дмитру Фірташу облгаз незаконно перекрив їм газопостачання.

gaz_2.jpg
gazprom.ru
Громадська рада при Сумській облдержадміністрації звернулася до першого віце-прем'єр-міністра Сергія Арбузова з проханням захистити ряд підприємств області від відключень газу підконтрольним Дмитру Фірташу ПАТ "Сумигаз".

Автори звернення нагадали, що 1 березня через відсутність планових лімітів природного газу працівники ПАТ "Сумигаз" припинили газопостачання підприємств Сумської області.

Зокрема, без газу залишилися виробник будматеріалів ТОВ "Керамейя", виробник лікеро-горілчаної продукції ТОВ "Горобина", хлібозавод "Залізничник" та інші підприємства.

Автори звернення також підкреслили, що ПАТ "Сумигаз" як гарантований постачальник газу на території Сумської області, згідно з "Правилами користування природним газом для юридичних осіб", повинен був у такій ситуації поставляти газ згадуваним споживачам з власних ресурсів, а не відключати від газопостачання.

Необхідно уточнити, що постачання газу на Сумщині припиняли тільки тим споживачам, які отримують природний газ від постачальників за нерегульованим тарифом (від приватних газотрейдерів). При цьому ПАТ "Сумигаз" не припиняло газопостачання "своїх" споживачів, хоча в них теж були відсутні ліміти газу.

Як стало відомо ZN.UA, посадові особи Сумського облгазу (найчастіше - у приватних бесідах) наполегливо пропонували керівникам підприємств, які відключаються від газопостачання, відмовитися від співпраці з приватними постачальниками і почати роботу безпосередньо з "Сумигазом". Мовляв, у такому випадку їм не буде загрожувати припинення газопостачання навіть за відсутності лімітів.

Нагадаємо, ПАТ "Сумигаз" має монопольне становище на ринку транспортування і постачання природного газу в Сумській області. В 2012 р. це підприємство надало споживачам області близько 730 млн і транспортувало по своїх мережах 1,09 млрд кубометрів газу.

У вересні минулого року підконтрольна Дмитру Фірташу ТОВ "Газтек" придбало в Фонду держмайна 25,8% акцій компанії за 16,9 млн грн. До цього шляхом перекуповування компаній ЗАТ "Сток Холдер" (24,2% акцій) і ТОВ "Оксидент" (22,6%) сконцентрувала контрольний пакет акцій у ПАТ.

На сьогоднішній день у НАК "Нафтогаз України" залишається 25-відсотковий пакет акцій ПАТ "Сумигаз", у дружніх Фірташу структур - більш 72,6%.

Подробиці читайте в газеті "Дзеркало тижня. Україна" в статтях Валерія Прядка "Як в Україні торгують газом і Право газоспоживачів на вибір постачальників: закон і практика".

Читайте також:

"Київгаз" знову купив у сумнівного контрагента Фірташа газ на 1,2 млрд грн

Фірташ купує газ у власного офшору, щоб не платити мільйонні податки

 

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...