Суд відмовив Азарову в закритті справи про розірвання газових контрактів з "Газпромом"

Поділитися
Тепер уряду доведеться пояснити перед судом, чому Кабмін, незважаючи на всі заяви розірвати в міжнародному суді "кабальні" для України контракти, за три роки так нічого і не зробив.

Суд відмовив Кабінету міністрів у клопотанні про закриття справи щодо бездіяльності уряду під керівництвом Миколи Азарова щодо не розірвання контрактів НАК "Нафтогазу України" з "Газпромом" від 2009 року (так званих "газових контрактів Тимошенко"), які були визнані РНБО такими, що "несуть загрозу національній безпеці".

Таке рішення Окружний адміністративний суд Києва прийняв на слуханні справи 14 травня. Про це повідомив юрист Станіслав Батрин, який подав 4 квітня позов проти Кабміну і Міністерства енергетики та вугільної промисловості, та третьої особи - НАК "Нафтогаз України".

- На Кабмін подали в суд за нерозірвання газових контрактів Тимошенко

Так, Кабмін, заперечуючи проти позовних вимог, подав до суду клопотання про залишення позову без розгляду в зв'язку з пропуском позивачем строку позовної давності для звернення до суду з позовними вимогами.

Уряд мотивував клопотання тим, що позивач дізнався про те, що президент Віктор Янукович як голова РНБО, ще в 2012 році повідомив, що виконання газових контрактів є загрозою нацбезпеці, а власне контракти були укладені ще в 2009 році, тому шестимісячний строк звернення до суду вичерпано.

Тим не менш, позивачі заперечили проти задоволення клопотання на підставі того, що після того, як президент Янукович і тодішній Секретар РНБО Раїса Богатирьова оголосила про пов'язану з виконанням контрактів загрозу національній безпеці, Янукович і прем'єр Микола Азаров неодноразово заявляли про намір звернутися до Стокгольмського арбітражу з тим, щоб зробити спробу усунути цю загрозу.

Саме з даною бездіяльністю позивачі пов'язують початок відліку строку позовної давності, "оскільки держава фактично відійшла від усунення загроз національній безпеці в ситуації, коли зобов'язана їх ліквідувати".

У підсумку, суд прийняв аргументи юристів і відхилив клопотання представника Кабміну про залишення позову без розгляду.

Слухання в справі продовжено, суд зобов'язав відповідачів надати заперечення по суті наявного стану загрози національній безпеці, що виникла в результаті виконання контрактів на постачання газу.

Як відомо, Генпрокуратура звинуватила, а суд визнав Тимошенко винною у перевищенні службових повноважень при укладанні "газових контрактів" з Росією в 2009 році, чим державі були заподіяні збитки на суму понад 1,5 млрд грн.

В уряді публічно кілька разів змінювали свою позицію щодо можливості оскаржити в міжнародному суді "кабальні умови", то заявляючи про готовність судитися з "Газпромом", то відмовляючись від такого варіанту. На даний момент влада поки не поспішає з судовими розглядами, і ось вже який рік поспіль все ще розраховує добитися зниження ціни шляхом "мирних" кулуарних переговорів.

Щодо російської сторони, то в МЗС РФ раніше офіційно заявило, що "будь-які спроби брати під сумнів російсько-українські домовленості про постачання газу юридично неправомірні".

На думку юристів, у разі розглядів між "Нафтогазом" і "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі, шанси в України виграти набагато вищі, ніж у Росії. !zn

Читайте також:

Газові контракти з РФ 2009 року несуть загрозу нацбезпеці України, - РНБО

Азаров шкодує, що газові контракти з Росією так і не вдалося переглянути

МЗС Росії назвав неправомірними спроби розірвати газові угоди з Україною

Українсько-російську газову угоду: судова перспектива?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі