Топ Новини

Статутний фонд "Енергоатому" після корпоратизації може скласти 100 млрд грн

8 квітня 2012 в 10:57
При корпоратизації «Енергоатома» буде проведена оцінка його вартості - статутний фонд може скласти близько 100 млрд грн. При цьому наразі державі належить сама НАЕК, а після акціонування їй будуть належати її акції. А це вже дуже велика різниця.
energoatom_AEC.JPG
energoatom.kiev.ua

Протягом дев'яти місяців має бути проведена корпоратизація (акціонування) двох державних енергокомпаній - НАЕК «Енергоатом» та НЕК «Укренерго». Цей пункт міститься в підписаному 12 березня Президентом Януковичем «Національному плані дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки». За неофіційною версією, нинішня версія документа підготовлена ​​на Банковій групою за участю Ірини Акімової.

За інформацією джерел ZN.UA, при корпоратизації буде проведена оцінка вартості «Енергоатому». Його статутний фонд, за попередніми очікуваннями, може становити майже 100 млрд. грн. Для 15 ядерних блоків сума не така вже й вражаюча. Втім, за початкової їх вартості близько 68 млрд. грн. зношення обладнання впевнено наближається до 60%.

У корпоратизації є ще один момент, що часто залишається поза увагою. Нині державі належить сама НАЕК, після акціонування їй належатимуть акції компанії. А це вже дуже велика різниця. Наповнити статутний фонд «Енергоатома» можна буде держоблігаціями. А це вже інструмент застави і для НАЕК, і для банків, та й багато для кого…

Враховуючи, що «Енергоатом» — це майже половина електроенергії, яка поставляється на Енергоринок (у 2011-му — 48%), причому дуже дешевої, інтерес до долі таких енергомонстрів зовсім не випадковий.

Правда, як відзначає оглядач ZN.UA Ігор Маскалевич, сама березнева ініціатива президента вочевидь стала несподіванкою і для «Енергоатома», і для Міненерговугільпрому — такого швидкого початку приватизації там не очікували. Більш того, за даними ZN.UA, раніше передбачувані зауваження міністерства і компанії в президентському тексті проігноровані. А пропозиція подати в березні на розгляд Верховної Ради відповідні зміни до законодавства взагалі мало хто зрозумів…

Певне здивування прослизнуло навіть у заяві голови «Енергоатома» Ю.Недашковського, який тактовно зауважив: «Ми перебуваємо в так званому списку номер два, який передбачає, що „Енергоатом“ можна акціонувати, але не можна приватизувати». Він нагадав, що для корпоратизації НАЕК цілком можна обійтися існуючим законодавством і ніякий новий законопроект не потрібен.

За неофіційною версією, нинішня версія документа підготовлена ​​на Банковій групою за участю Ірини Акімової.

Президент НАЕК Юрій Недашковський, виступаючи на Міжнародній конференції «Український ядерний форум-2012», уже заявив, що документ (про корпоратизацію. — І.М.) своєчасний, і він його підтримує. За його словами, компанія сьогодні має потенційно достатньо можливостей для залучення інвестицій і позикових коштів. Однак її нинішня організаційна форма — унітарне держпідприємство — не дає можливості створювати спільні підприємства.

Можливі тільки договори про спільну діяльність або концесію. Але юристів ймовірних інвесторів такі договори просто лякають. У цьому випадку акціонерне товариство (навіть у варіанті 100-відсоткового володіння акціями державою) більш гнучке. Можна буде створювати і спільні підприємства, які контролюватимуться «Енергоатомом» та інвестором на погоджених умовах, виписаних в установчому договорі. Залишилося хіба що дізнатися, хто на таке СП теоретично погодиться. Експерти кивають на нові блоки Хмельницької АЕС. Благо, що СП по заводу ядерного палива у Смоліному вже є…

Власне, при всьому багатстві вибору особливих претендентів, окрім «Росатома», і не спостерігається.

Є дані, що термінові рішення щодо акціонування «Енергоатома» (заодно й «Укренерго») прямо пов’язані з переговорами про газ. Тим більше що акціонування безсумнівно рухатиметься з певною оглядкою на багатий (і часто скандальний) російський досвід з акціонування тамтешнього ядерного комплексу. Хоча щодо скандалів навколо ядерних підприємств та їхніх акціонерних «дочок» ми теж можемо багато чого розповісти.

Детальніше читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Енегоатом" переведуть на акцію" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...