Standard&Poor's помилково знизило рейтинг Франції

11 листопада 2011 в 10:37
Одне з трьох провідних рейтингових агентств, Standard&Poor's, через помилку знизило кредитний рейтинг Франції і тим самим викликало побоювання з приводу подальшого поглиблення боргової кризи у країнах зони євро.

У четвер, 10 листопада, агентство розіслало деяким передплатникам свого сайту повідомлення, в якому йшлося про зниження рейтингу Франції. Лише через дві години після цього інциденту S&P визнало помилку. Агентство пояснило те, що сталося, технічним збоєм, підкресливши, що Франція, як і раніше має кращий рейтинг ААА зі стабільним прогнозом

Незважаючи на це, курс акцій на нью-йоркській біржі тимчасово знизився, а французькі держоблігації значно втратили в ціні. Прибутковість 10-річних паперів Франції зросла за день до рівня 3,45% з 3,15% на відкритті торгів.

Міністр фінансів Франції Франсуа Баруен назвав помилку «справжнім шоком» і оголосив вимогу контрольним органам провести розслідування інциденту. S&P вже оголосило про проведення власного розслідування. Скільки саме передплатників отримали помилкове повідомлення, невідомо.

Агентство Reuters відзначає, що помилка S&P не могла відбутися у менш сприятливий момент, оскільки багато інвесторів і так вже запитують про те, скільки ще часу Франції вдасться успішно захищати свій найкращий кредитний рейтинг. Рейтингові агентства вже і без того зазнають критики з боку політиків і громадськості за їхню поведінку в умовах нинішньої боргової кризи в Європі.

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...