Топ Новини

США дозволили Європі та Японії купувати нафту в Ірану

14 березня 2013 в 15:33

США зняли ембарго на іранську нафту. Захід стосується поки тільки Японії і десяти країн Євросоюзу. Зовсім відмовлятися від економічного тиску на Тегеран Вашингтон не має наміру.

Сполучені Штати погодилися зі зменшенням списку держав, які зобов'язані суворо підтримувати іранське нафтове ембарго.

Так, зі списку були виключені великі імпортери іранської нафти. Серед європейських країн це - Бельгія, Британія, Німеччина, Греція, Іспанія, Італія, Нідерланди, Польща, Франція і Чехія. Також в список входить Японія.

Держсекретар США Джон Керрі заявив, що купівля нафти в Ірану не призведе до відсторонення країн-імпортерів від фінансової системи США. Він також відзначив, що європейські союзники повністю підтримали ембарго, а Японія змогла скоротити обсяги нафти, що купується в Ірану.

Держсекретар також додав, що всі 20 країн, які беруть участь в ембарго, "продовжують значно скорочувати обсяг нафти, що постачається з Ірану". Підтвердив він і готовність зберегти тиск на режим Ахмадінежада, поки не проясниться ситуація з ядерної програми Ісламської Республіки.

Напередодні президент США Барак Обама своїм розпорядженням продовжив односторонні санкції проти Ірану. Додаткові санкції були введені на початку лютого поточного року.

"Криза між США і Іраном, яка стала результатом дій і політики уряду Ірану, не закінчена. Дії і політика іранського уряду суперечать інтересам США в регіоні і продовжують створювати особливу екстраординарну загрозу національній безпеці, зовнішній політиці і економіці США", - зазначається в розпорядженні.

Перші санкції були прийняті в Радбезі ООН, але вони не були такими значними. Згідно з тими заходами, в Іран заборонено постачати ряд озброєнь. Другий рівень був прийнятий у США, і він періодично оновлюється.

Зокрема, це ембарго на постачання іранської нафти. У липні минулого року до цих санкцій приєднався Євросоюз. З лютого поточного року США ввели нові санкції, які повинні не дозволити Тегерану отримати кошти від банків в якості оплати, що у черговий раз ускладнить процес продажу нафти.

Додатково введені санкції у жовтні минулого року стали причиною скорочення експорту нафти з Ірану вдвічі до 1 млн барелів на добу, що на 40-60% зменшило бюджетні надходження.

Читайте також:

США продовжили на рік термін дії односторонніх санкцій проти Ірану

Євросоюз посилив санкції проти Ірану

Американське командування заявило, що санкції не зупиняють ядерну програму Ірану

США посилили санкції проти Ірану

За матеріалами: Вести.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...