Топ Новини

S&P знизило довгостроковий рейтинг Греції до "вибіркового дефолту"

6 грудня 2012 в 07:36
Зниження рейтингу країни до рівня "вибірковий дефолт" пов'язано із залученням до участі у програмі (buy back) приватних інвесторів і перспективою того, що добровільний обмін грецьких облігацій фактично перетвориться на примусовий, відзначає S&P. У разі успішного завершення програми рейтинг Греції буде знову підвищено до CCC.
greece.jpg
dw.de

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's знизило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Греції зі "сміттєвого" рівня ССС до рівня SD (вибірковий дефолт), повідомляє S&P.

Зниження рейтингу країни пов'язане з оголошеною минулого тижня програмою зниження боргового навантаження на Грецію, досягнутою за підсумками переговорів з міжнародними кредиторами і передбачає процес добровільного викупу держборгу (buy back).

Варто відзначити, що уряд прем'єра Адоніса Самараса констатує прискорення падіння ВВП в III кварталі у порівнянні зі спадом на 6,3% у II кварталі 2012 року. Повідомлялося, що валовий внутрішній продукт (ВВП) Греції у III кварталі 2012 року, за попередніми даними, у річному вирахуванні скоротився на 7,2%.

- ЄС і МВФ дійшли компромісу і виділять Греції рятівний кредит

Нагадаємо, 27 листопада міністри фінансів єврозони (Єврогрупа) і представники Міжнародного валютного фонду (МВФ) виробили рішення щодо скорочення боргового навантаження на Грецію. Кредитори Афін домовилися вжити низку заходів, які скоротять зовнішній борг країни на 40 млрд євро, звівши його до 2020 року до розміру 124% від національного ВВП. У рамках ініціативи до середини грудня 2012 року буде викуплена частина держборгу країни з його подальшим погашенням. Для організації добровільного викупу держборгу владою Греції були найняті банки. Як пояснили у Міністерстві фінансів Греції, влада очікує, що процес викупу держборгу (buy back) буде добровільним і пройде успішно.

Зниження рейтингу країни до рівня "вибірковий дефолт" пов'язано із залученням до участі в програмі (buy back) приватних інвесторів і перспективою того, що добровільний обмін грецьких облігацій фактично перетвориться на примусовий, відзначає S & P. Агентство уточнює, що в разі успішного завершення програми рейтинг Греції буде знову підвищено до CCC.

Прогноз щодо рейтингу залишається "негативним".

Читайте також:

МВФ налякав Грецію помилковою вимогою звільнити 22 тисяч осіб

Сорос вважає, що для подолання кризи в ЄС Німеччина повинна відмовитися від євро

Єврозона залишила Грецію без грошей, але дала час на реформи

МВФ позначив передумови нової кризи. Винні США, Китай і Японія

 

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...