Топ Новини

Сланцевий газ не вирішить проблеми між Україною і Росією, - посол США в Україні

19 квітня 2013 в 09:07

Видобуток сланцевого газу на Україні не зніме конфліктні питання, які існують в енергетичних відносинах між Києвом і Москвою.

Джон Теффт
Джон Теффт

США намагатимуться зробити все можливе, щоб підтримати Україну в організації видобутку сланцевого газу. Про це заявив посол США в Україні Джон Теффт, виступаючи 18 квітня на VI форумі "Безпека у небезпечному світі".

"Сланцевий газ - це цілком "позитивна річ", тільки треба все зробити правильно, щоб були відповідні регуляторні норми і компанії дотримувалися передових технологій, як було у США", - сказав Теффт.

При цьому він відзначив, що видобуток сланцевого газу допоможе Україні посилити енергетичну незалежність. Так, за словами Дона Теффта, у США видобуток сланцевого газу дав можливість створити нові робочі місця і знизити ціни на природний газ, а отже і на електроенергію, і збільшити доходи місцевих та центрального бюджетів.

У той же час посол США вважає, що видобуток сланцевого газу не зніме суперечностей, які існують між урядами України і Росії. "За короткий проміжок часу ніяких суперечностей, які існують між урядом в Києві і Москві, це (видобуток сланцевого газу - ред.) не зніме", - зазначив посол.

Нагадаємо, 24 січня 2013 року в Давосі (Швейцарія) було підписано Угоду між урядом України і компанією "Ройял Датч Шелл" про розподіл продукції, яка видобуватиметься на Юзівському родовищі газоносних сланців (Харківська і Донецька області).

Крім того уряд України планує підписати угоду про розділ продукції від видобутку сланцевого газу з компанією Chevron у рамках розробки Олеської площі (Львівська та Івано-франківська області) до 1 червня 2013 року.

В Україні пройшов ряд акцій протесту проти видобутку сланцевого газу методом гідророзриву. Учасники акцій заявляли, що це призведе до погіршення екологічної ситуації. У Кабміні, у свою чергу, стверджують, що видобуток сланцевого газу істотно знизить ступінь залежності України від постачань російського газу.

Читайте також:

Енергетична незалежність України: яка роль відведена енергоефективності?

В адміністрації Януковича оголосили сланцевий газ екологічно безпечним

Shell обіцяє Україні потроїти внутрішній видобуток газу

США готові поділитися з Україною технологією видобутку сланцевого газу

За матеріалами: Радіо Свобода
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...