Швейцарія може спровокувати новий виток «валютних війн»

4 серпня 2011 в 07:05
Вчора центробанк Швейцарії (ЦБ) прийняв рішення, яке може призвести до нового витка валютної війни. Втомившись від постійного зростання курсу швейцарського франка, до якого багато інвесторів стали вкладатися через проблеми євро, влада знизила базову облікову ставку до нуля і збільшили грошову базу. ЦБ Швейцарії такими заходами хоче захистити національну валюту від спекулянтів, а економіку - від рецесії.

"Швейцарський франк у даний час дуже переоцінено. Така ситуація загрожує розвитку економіки ... Швейцарський національний банк (SNB) не потерпить посилення монетарних умов і тому вживає заходів, спрямованих на послаблення швейцарського франка", - з такою різкою заявою виступив учора SNB.

Регулятор повідомив, що знижує базову облікову ставку з 0-0,75% до мінімально можливих 0-0,25%. "У найближчі дні SNB значно збільшить доступні для вільного ринку обсяги ліквідності у швейцарських франках", розширивши обсяг депозитів, які банки можуть тримати у ЦБ, із 30 млрд до 80 млрд франків.

У міру розростання боргової кризи в зоні євро і посилення побоювань щодо економіки США гравці валютного ринку стали скуповувати швейцарський франк. Швейцарська валюта входить у кошики валютних резервів багатьох держав світу. У 2003-2006 роках курс франка по відношенню до євро залишався на рівні 1,55 франка. Внаслідок кризи популярність франка стала помітно зростати — у березні 2008 року франк став вперше коштувати дорожче американського долара. На тлі боргових проблем єврозони франк за липень зміцнився на 10% по відношенню до євро. У минулий вівторок швейцарська валюта досягла історичного максимуму в 1,08 франка за євро, що змусило швейцарський ЦБ застосувати жорсткі заходи: багато швейцарських компаній, в тому числі і фінансові, скаржилися на те, що високий курс франка б'є по їх показникам і перспективам економічного зростання. За словами аналітика UFG Wealth Management Антона Толмачова, маржа експортерів здавлена ​​через знецінення прибутків у валютах, що дешевшають до франка, а зростання ВВП балансує біля нуля, пише "Коммерсантъ-Украина".

Рішення швейцарського ЦБ змусило експертів заговорити про «валютні війни», розпочаті восени 2010 року: уряди багатьох країн, у тому числі і Швейцарії, проводили інтервенції з метою послаблення національних валют і зміцнення зростання ВВП. У веденні валютних війн дорікали як країнам, що розвиваються (Китай, Бразилія, Південна Корея, Малайзія), так і розвиненим (США і Японія).

Спекуляції на ринку змусять проводити інтервенції Банк Японії, Банк Англії і ФРС, вважають у Brown Brothers Harriman.

Реакція валютних ринків на рішення ЦБ Швейцарії була бурхливою: до євро курс франка впав на 2,8%, до 1,1146 франка; а до долара США - на 2%, відкотившись до позначки 0,7787 франка. Однак до кінця дня ситуація змінилася. До 19.30 за київським часом курс склав 1,096 франка за євро, що нижче закриття вівторка всього на 1,2%. До долара курс склав 0,766 франків/$.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...